Wzięli i napisali

Powstali w listopadzie 2015 roku, by działać na rzecz miasta Marszałka. To Stowarzyszenie LEPSZY SULEJÓWEK (SLS), którego prezesem od początku jest Michał Raczkowski. Poza nim w skład zarządu wchodzą Piotr Wilewski, Konrad Gawryluk, Magdalena Nowakowska i Michał Czwarnóg. Pierwszym sukcesem Stowarzyszenia było ufundowanie tablicy upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych w Sulejówku...

Lepszy Sulejówek

Postawili sobie wiele celów. Do głównych należy upowszechnianie idei demokracji oraz działanie na rzecz szeroko pojętego dobra miasta Sulejówek i jego rozwoju. Jest także działanie na rzecz młodszej części społeczności lokalnej, szerzenie idei społeczeństwa obywatelskiego wśród mieszkańców Sulejówka, prowadzenie polityki historycznej, działalność oświatowa, kulturalna i sportowa.
Odsłonięcie ufundowanej ze zbiórki publicznej tablicy upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych w Sulejówku uświetnili swoją obecnością goście honorowi:posłowie, władze powiatu i miasta, rodzina śp. Ryszarda Mikołajczuka, wojskowi, harcerze, rekonstruktorzy, uczniowie i liczni mieszkańcy Sulejówka.
Nie zabrakło także przedstawicieli Lepszego Sulejówka – inicjatorów ufundowania tablicy. Mszy św. przewodniczył ksiądz Stanisław Małkowski, znany jako działacz opozycji demokratycznej w PRL i kapelan Solidarności, który podkreślił uniwersalne wartości jakimi należy kierować się w życiu.
Michał Raczkowski jako prezes Stowarzyszenia Lepszy Sulejówek przeczytał list skierowany do zebranych przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, a po   odegraniu hymnu Polski i hejnału Sulejówka mówcy przypominali Żołnierzy Niezłomnych. To oni, chociaż wyklęci przez władze komunistyczne, jakby zapomniani, teraz odzyskują należną im cześć. To oni stają się wzorcami do naśladowania. Z nich młodzież pragnie czerpać przykład.
– Przy uroczyście odsłoniętej tablicy wartę honorową pełnili żołnierze I Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie-Wesołej, Grupa Rekonstrukcyjna Stowarzyszenia Historyczno-Edukacyjnego im. 7 pułku Lansjerów Nadwiślańskich, młodzież z mundurowej klasy Liceum w Sulejówku I tak ŻołnierzeWyklęci wyszli w Sulejówku z podziemia. Cześć Ich Pamięci – wzywają aktywiści Lepszego Sulejówka.

Numer: 15 (1019) 2017 Autor: Wasz ObserwaTORKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *