Latowicz tenisowy

Niedzielny IX Turniej Tenisa Stołowego o puchar wójta gminy Latowicz, rozgrywany w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Latowiczu, dostarczył tenisistom, organizatorom i kibicom wielu emocji i niespodzianek. W tym roku cieszył się on dużym zainteresowaniem tak młodszych, jak i starszych zawodników

Zwycięzca z importu

Nie brakowało niespodzianek, a największą dla lokalnych graczy okazało się zwycięstwo gimnazjalisty z Dębego Wielkiego Krzysztofa Bątruka. Jednak tych, którzy śledzą ping-pongowe zmagania w powiecie, taki rezultat nie musi dziwić. Bowiem nie tylko Latowicz ma znakomitych graczy w tenisa stołowego, ale także Dębe od pewnego czasu stawia na tę dyscyplinę sportu organizując liczne turnieje.
Po emocjonujących zmaganiach przyszedł czas na rozdanie nagród. Wręczał je wójt Bogdan Świątek-Górski w towarzystwie dyrektor szkoły Wiesławy Kosobudzkiej i organizatorów turnieju z ULKS Bona w Latowiczu Andrzeja Gizińskiego i Bożeny Kani.
Zawodnicy grali aż w ośmiu kategoriach wiekowych. W najmłodszej, czyli uczniów z klas I-IV, wśród dziewcząt zwyciężyła Dominika Chmielewska ze szkoły Latowiczu, która  wyprzedziła swoje koleżanki z tej samej placówki – Martynę Malkę i Lenę Kurzyp, a wśród chłopców triumfował Kacper Zarzycki reprezentujący Żaków. Również z Żakowa przyjechał  zdobywca drugiego miejsca Maciej Michalik, zaś trzeci był uczeń szkoły w Wielgolesie Bartłomiej Całka. W starszej grupie z klas V-VI wśród dziewcząt wygrała Oliwia Cieślak z Żakowa, wyprzedzając Angelikę Wronowską z Latowicza i Karolina Święch z Żakowa, a wśród chłopców Mateusz Myka z Wielgolasu, który zostawił za sobą Jakuba Kwiatkowskiego z tej samej szkoły i Igora Kurzypa z Latowicza.
W rywalizacji gimnazjalistek najlepiej spisały się uczennice placówki w Wielgolesie, które zajęły całe podium. Były to kolejno – Angelika Myka, Iwona Górska i Aleksandra Jaroń.  Inaczej wyglądało to w przypadku gimnazjalistów, gdzie triumfował Krzysztof Bątruk z Dębego Wielkiego, drugi był Piotr Chabrowski z Żakowa, a trzeci Adrian Niedek z Latowicza.
Na koniec została jeszcze kategoria open, także z podziałem według płci. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Sylwia Suda, drugie miejsce zajęła Katarzyna Pałdyna, a trzecie Renata  Kwiatkowska. Najlepszym w męskiej części open był Krzysztof Bątruk. Za nim znalazł się Karol Rechnio, a podium zamknął Paweł Parzyszek.

Numer: 13 (1017) 2017 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *