Niebezpieczne rewiry

Złapany za rękę
Na jednej z ulic w Sulejówku około drugiej w nocy rozległ się dźwięk tłuczonego szkła. Obudziło to jednego z mieszkańców, który zobaczył, że do samochodu jego sąsiada próbuje się dostać jakiś nieznany mężczyzna. Mieszkaniec powiadomił właściciela, który ruszył w pogoń i ujął złodzieja. Na pomoc wezwał też policjantów z lokalnego komisariatu. Funkcjonariusze zatrzymali włamywacza, którym okazał się 42-letni Adam R., bez stałego meldunku, przebywający czasowo w Sulejówku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Z kronik KPP i PSP

W międzyczasie policjanci gromadzili już materiał dowodowy wskazujący na jego udział w popełnieniu kilku przestępstw, między innymi w kradzieży odzieży, telefonów i torebki oraz usiłowaniu włamania do samochodu w rejonie stacji kolejowej. Tam Adamowi R. nie udało się uruchomić auta, zdążył jednak uszkodzić stacyjkę i ukraść nawigację. Mężczyzna usłyszał w sumie trzy zarzuty karne, przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw, o które był podejrzany, a przy tym dobrowolnie poddał się karze.

Areszt za siatkę
Pozostawione na posesjach i w pomieszczenia gospodarczych metalowe przedmioty, silniki, siatki, rury, a nawet rusztowania, są łatwym celem dla nieuczciwych zbieraczy złomu. Mężczyźni, bo to głównie oni parają się tym zajęciem, bez wiedzy właścicieli oraz ich zgody, wynoszą przedmioty z prywatnych obejść i posesji. Podczas takiej kradzieży wpadł ostatnio 47-letni Zbigniew S, który jechał do skupu sprzedać skradzioną wcześniej siatkę. Policjanci zatrzymali go, gdy mozolnie pchał wózek wyładowany metalowym asortymentem. Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skok na sejf
Nieznany włamywacz próbował ukraść sejf z prywatnej firmy w Wielgolasie Brzezińskim. Skok się nie powiódł, bo sejf był mocno przytwierdzony do ściany. Sprawę prowadzą policjanci z komisariatu w Halinowie.

Numer: 10 (805) 2013 Autor: kppKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *