SiennicaSiennica wielojęzyczna

Konkurs piosenki obcojęzycznej w Siennicy wszedł w dorosłość i obrodził niespodziankami. Nie dość, że na scenie stanęło pół setki wykonawców, to organizatorzy postarali się o urodzinowy tort i obfite nagrody. Do tego młodzi artyści popisali się nie tylko talentami wokalnymi, ale i znajomością niekoniecznie anglosaskich i frankońskich języków. To była istna...

Parada przebojów

Siennica wielojęzyczna / Parada przebojów

Już liczba zgłoszonych 47 wokalistek i trzech śpiewaków zapowiadała muzyczny maraton, który z przerwami trwał sześć godzin. Najtrudniej miało jury z lektorkami SJO, pomysłodawcą konkursu Ryszardem Łubkowskim i przewodniczącym Wojciechem Karasiem, który musiał rozstrzygać kwestie muzyczne.

I dał radę, a jego zachowanie i końcowa krytyka zaświadczały o niezłym poziomie młodych śpiewaczek, bo chłopcy zaimponowali tylko widowni. Szczególnie rapujący Pretty woman Patryk Celej z Latowicza.

Najważniejsze jednak były oceny jury, według których w klasie podstawówek wygrała Julia Dróżdż z SP w Grzebowilku śpiewająca niezatapialny przebój z Titanika. Drugie miejsce przyznano Aleksandrze Zagórskiej z SP w Człekówce za włoską Amore, a trzecie - Izabela Lubaszka również z Grzebowilka, ale za rosyjską pieśń Jesli w sierdce.

Gimnazjalistki to przede wszystkim zwolenniczki angielszczyzny. Jak zwyciężczyni Anna Maria Karczmarczyk z GM-2 w Mińsku śpiewająca I have nothing, Izabela Majek z GM w Dębem Wielkim za piosnkę Mercy i wyróżniona salezjanka z gitarą Martyna Szlendak, która z poświęceniem wykonała Strong enought. Jedynie nagrodzona trzecią lokatą Magdalena Kufel z ZS w Siennicy śpiewała po rosyjsku balladę Pro liubow.

A w szkołach średnich? Tutaj wygrała prowadzona przez Justynę Kowynie-Romanowską siedlczanka Magdalena Kąca śpiewająca po włosku arię Lascia chi’io pianga. Za nią Ola Kołodziejczyk z ZS im. MSC w Mińsku za angielską Rehab, a brąz wokalny przypadł Katarzynie Pałdynie z Siennicy za francuską Ma philosophie.

Oprócz jurorów nagradzał wójt Zieliński, któremu spodobała się Joanna Gomółka z gimnazjum w Kałuszynie za rosyjską Ułybku. Nagrodę dyrektorki i nauczycieli ZS w Siennicy otrzymała Magdalena Antosiewicz z Siennicy, a nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika – już nagrodzona Julia Dróżdż z SP w Grzebowilku.

To nie wszystko, bo dyrektor SJO postanowił nagrodzić Igę Boniecką za trzykrotny upór w interpretacji pieśni po... japońsku.

Nagrody za bezkonkurencyjne wykonanie piosenki w języku greckim otrzymała Aleksandra Dołkowska z GM w Dębem Wielkim, a za francuski – Katarzyna Pałdyna z Siennicy.

Jak zapowiedział Jerzy Smoliński – prezes Stowarzyszenia Sienniczan i wiceprezes Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód – już 29 i 30 kwietnia Siedlce rozbrzmią po rosyjsku dzięki festiwalowi Bałałajka, który pierwszy raz ma rangę ogólnokrajową. Pojadą tam bez eliminacji Izabela Lubaszka z SP w Grzebowilku i Joanna Gomółka z gimnazjum w Kałuszynie.

To oczywiście nie wszystkie solistki warte nagrody. Nasza redakcja postanowiła wyróżnić Paulinę Grys z gimnazjum w Jakubowie za interpretację nieśmiertelnego hitu Mariah Carey Without you – Bez ciebie. To właśnie tam słyszymy I can’t live / If living is without you /I can’t live /I can’t give anymore (...) czyli Nie potrafię żyć / Jeżeli mam żyć bez ciebie / Nie potrafię żyć / Nie potrafię już nic z siebie dać... Ten standard nieszczęśliwie, a więc bez wzajemności zakochanych coraz rzadziej gości na antenach rozgłośni, a przed laty był niedościgłym wyciskaczem łez. Paulina go przypomniała w sposób wart nie tylko naszej nagrody. Widać to po jurorze Karasiu, ale widocznie wersja językowa nie trafiła w gust lektorek SJO.

Do nas owszem, więc zapraszamy do redakcji po fanty i... nagranie wywiadu dla CsTV.

Numer: 10 (805) 2013   Autor: J. Zbigniew PiątkowskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *