Dobre piłkarskie

Kolejny już turniej piłki halowej młodzików w Dobrem stał pod znakiem dużych sportowych emocji. W szranki stanęło 10 drużyn składający się z graczy rocznika 2004 i młodszych. Niestety gospodarze w tym roku nie zdołali utrzymać passy zwycięstw, ale nie zawsze przecież można wygrywać...

Gościnne gole

Dobre piłkarskie / Gościnne gole

Hali sportowa w Dobrem już od wczesnego niedzielnego przedpołudnia rozbrzmiewała wieloma głosami. Zjeżdżali się tam bowiem młodzi piłkarze z Siedlec, Mińska Mazowieckiego, Warszawy, Korytnicy, Grębkowa, Perlejewa, Sterdyni i oczywiście Dobrego. Do rozegrania było sporo meczów, więc musieli zacząć wcześnie. Zostali podzieleni na dwie grupy, z których do półfinałów wychodziły najlepsze dwie ekipy.

Pierwszą grupę zdominowała drużyna UKS Dobre I, która nie dała sobie urwać żadnego punktu. Awans do półfinału zapewniła sobie też jedna z dwóch ekip mińskiego MOSiR, która uległa tylko gospodarzom. Rywalizacja w drugiej grupie była bardziej wyrównana, a dalej przeszły Pogoń Siedlce i Błyskawica Warszawa. W półfinałach zmierzył się więc UKS Dobre I z Błyskawicą Warszawa i Pogoń Siedlce z MOSiR II. Zwycięsko z tych potyczek wyszli gospodarze, a także goście z Siedlce. Zanim jednak kibice obejrzeli finał, mogli śledzić nie mniej emocjonujące potyczki o pozostałe miejsca. Ze spotkania o 9 lokatę zwycięsko wyszedł UKS Perlejewo, który pokonał Zorzę Sterdyń 2:1. Siódme miejsce przypadło UKS Dobre II, który w karnych wygrał z Legionem Grębków. Z piątego miejsca cieszyli się gracze GUKS Korytnica, którzy ograli MOSiR I 2:1.

Do rozstrzygnięcia walki o medale potrzebne były rzuty karne. W ten sposób brąz przypadł piłkarzom MOSiR II, którzy po bezbramkowym remisie i długiej wymianie karnych pokonali 9:8 Błyskawicę Warszawa. Finał zapowiadał się podobnie, bo przez dłuższy czas nikt nie mógł trafić do bramki. Udało się to wreszcie UKS Dobre I, ale niestety Pogoń Siedlce w końcówce odpowiedziało atomowym strzałem bramkarza i kolejny raz sędzia zarządził konkurs rzutów karnych. W jego trakcie gospodarze nie wykorzystali dwóch kolejnych okazji, potem zaś mylili się goście, ale w decydującym momencie siedlczanie zrobili swoje i wygrali 3:2. Imponujące puchary oraz medale wręczał zawodnikom i trenerom wicewójt Dobrego Piotr Chmielewski. Uhonorował on także najlepszego bramkarza – Tymoteusza Grochowskiego, zawodnika – Piotra Grabickiego oraz króla strzelców – Mikołaja Kępkę. Turniej nie mógłby zostać przeprowadzony bez wsparcia. Wśród sponsorów znalazły się: Dom Opieki Promyk Zbigniewa Przybysza, Oscar Servis Marcina Romanowskiego, Piekarnia-Cukiernia Kingi Gromulskiej- Kosińskiej, F.H.T. Rol-Trans Krzysztofa Kurkiewicza oraz UG Dobre.

Numer: 6 (1010) 2017   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *