Mińsk MazowieckiMińscy szachiści w II lidze

Szachiści z Mińskiego Towarzystwa Szachowego wywalczyli awans do drugoligowych drużynowych mistrzostw Polski. Gdyby drużyna zdobyła pół punktu mniej, zajęłaby trzecie miejsce i nie wywalczyłaby awansu.

Awans niespodziany

Mińscy szachiści w II lidze / Awans niespodziany

W dniach 13 stycznia – 24 lutego odbywały się drużynowe mistrzostwa Mazowsza III ligi. W zawodach wzięło 10 czołowych drużyn z całego województwa. Turniej był rozgrywany systemem dojazdowych - po dwie rundy co dwa tygodnie. Każda partia trwała około 4 godzin. Pierwsza część turnieju nie zapowiadała końcowego sukcesu – drużyna MTSz w pierwszych trzech meczach zdobyła tylko jeden z sześciu możliwych do zdobycia punktów. Na szczęście duch w zespole nie opadł i w kolejnych sześciu meczach nasz zespół zdobył aż 11 na 12 punktów.

Ostatni zjazd odbył się w Mińsku. Nasza drużyna nie miała szans na zwycięstwo w rozgrywkach. Aby wywalczyć drugie miejsce, musieli w dwóch spotkaniach wygrać osiem z dziesięciu partii. Pierwszy mecz udało się wygrać 4:1. W drugim pierwszą partię przegrali. Sytuacja na pozostałych szachownicach nie była także najlepsza. Jednak nasi zawodnicy się zmobilizowali i wygrali wszystkie partie. Założony cel udało się osiągnąć – nasza drużyna zajęła drugie miejsce i wywalczyła awans do II ligi. Całe zawody wygrał zespół UKS Szachylice Chylice, a trzecie utytułowana drużyna MKS Polonia Warszawa.

W drużynie MTSz punkty zdobywali: Piotr Delekta, Michał Kopczyński, Robert Brewczyński, Jakub Suliborski, Paweł Parol, Jacek Jóźwik, Artur Suliborski, Marcin Zychowicz, Dariusz Aniszewski, Anna Delekta, Pola Parol. Każdy z nich był na wagę awansu – gdyby drużyna zdobyła pół punktu mniej, zajęłaby trzecie miejsce i nie wywalczyłaby awansu.

Warto też wspomnieć o sukcesach indywidualnych naszych zawodników. I tak Robert Brewczyński zajął drugie miejsce na II szachownicy, Jacek Jóźwik zajął pierwsze miejsce na IV szachownicy, a Anna Delekta trzecie miejsce na V szachownicy.

Życzymy naszym zawodnikom kolejnych sukcesów, a szczególnie dobrego występu w II lidze. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie internetowej www.mtsz.org.pl.

Numer: 10 (805) 2013   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *