Mińsk MazowieckiMińsk Mazowiecki harcerski

Pierwszy raz w Mińsku Mazowieckim 1-3 marca będziemy świętować Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ramach obchodów Hufiec ZHP ,,Mazowsze” organizuje GRĘ MIEJSKĄ OBŁAWA – 1944-1963, nad którą patronat objęło Muzeum Powstania Warszawskiego.

Pierwsza obława

Mińsk Mazowiecki harcerski / Pierwsza obława

- Dla nas harcerzy bardzo ważne jest czczenie pamięci tych, którzy walczyli za naszą wolność. Jednak zdajemy sobie też sprawę, że tradycyjne sposoby oddawania tej czci, choć bardzo ważne, nie przyciągną i nie zainteresują ludzi tak bardzo jak aktywny udział w tej formie, z jaką wychodzimy do państwa – mówi harcmistrz Marcin Szczepański, komendant Hufca ZHP ,,Mazowsze”. - Gra jest dla harcerzy bardzo ważną metodą, dzięki której mogę uczyć się w działaniu. Jestem pewny, że takie podejście spodoba się również
uczestnikom naszej gry, szczególnie, ze jest ona dostosowana zarówno dla dzieci jak i dorosłych – zachęca druh Damian Trynkiewicz z Hufca ,,Mazowsze”.

– Każdy, od lat 6 do 106 może w minimum 3-osobowym patrolu przeżyć niesamowite chwile. Zabierzcie swoje rodziny lub przyjaciół i spotkajmy się 2 marca o godzinie 14. na Placu Kilińskiego, skąd startuje obława. Czeka świetna nauka przez zabawę, a dla najlepszych przygotowano ciekawe niespodzianki - nęcą harcerze.

Numer: 9 (804) 2013   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *