Dobre na święta

Okres przedświąteczny to tradycyjnie czas, kiedy w miastach i miasteczkach odbywają się przedświąteczne kiermasze i towarzyszące im wydarzenia kulturalne. Nie inaczej było w Dobrem. Już po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dobrzańskiej postanowiły wspólnie zorganizować tę sympatyczną imprezę. Mieszkańcy dobrzańskiej gminy licznie zebrali się w budynku OSP (dawnego GOK), aby poczuć magię świąt i podzielić się dobrem...

Dzielenie na życzenie

Dobre na święta / Dzielenie na życzenie

Widowisko artystyczne pod takim właśnie tytułem przygotowali członkowie uczniowskich kół zainteresowań. A więc najpierw najmłodsi adepci sztuki scenicznej (z klas I-III) pod kierunkiem pani Anetty Bodeckiej wcielili się z widoczną radością w trudne role ozdób choinkowych, świetnie bawiąc przy tym nawet dorosłą publiczność. W chwilę później ich nieco starsi koledzy i koleżanki odkryli przed widzami prawdziwą historię Królewny Śnieżki. Wypada chyba uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, że w tej wersji śliczna królewna postanowiła w końcu wzgardzić ręką Księcia i wyjść za... Robin Hooda!

Na zakończenie tej części młodzi aktorzy z gimnazjum zaprosili widzów do krótkiej refleksji nad tym, czym jest szczęście. Następnie przedstawicielka kółka krasomówczego z talentem opowiadała o tym, jak wygląda noc w miejscowym Muzeum Konstantego Laszczki, gdzie teraz wiele tam się dzieje, gdy pod osłoną ciemności ożywają piękne rzeźby. A podopieczni pani Bożeny Bodeckiej z zespołu wokalnego umilali czas śpiewaniem mniej znanych kolęd.

Nad wszystkim zaś czuwała, niczym dobry duch całej imprezy, szefowa dobrzańskiego Ośrodka Kultury, Mariola Chojecka. Na kiermaszu można było zakupić oryginalne ozdoby świąteczne, tradycyjne pierniczki i regionalne potrawy, przygotowane przez uczniów oraz dorosłych mieszkańców gminy. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na wsparcie Szkoły Podstawowej w Mlęcinie. Spotkanie jak zawsze zakończyła wizyta Świętego Mikołaja (w tym roku tę zaszczytną funkcję pełnił sam prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dobrzańskiej), który hojnie obdarował dzieci cukierkami.

Numer: 52/53 (1003/1003) 2016   Autor: (ams)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *