Kalejdoskop sportowy

Uczniowie ze szkół podstawowych w gminie Latowicz wzięli udział w Sportowych Mikołajkach. Na hali sportowej w Latowiczu dziewczęta i chłopcy rywalizowali ze sobą w 12 różnych konkurencjach, do których przygotowali się we wspólnej rozgrzewce.

Kalejdoskop Latowicza

Dużo radości sprawiły zawodnikom konkurencje związane z Mikołajem. Były to: bieg po mikołajkowy prezent, ubieranie Mikołajów (rolę tę pełniły śnieżynki), układanie puzzli (rysunki-portrety Mikołaja przygotowała Angelika Wronowska z klasy VI) oraz przeciąganie liny. Sportowa zabawa zakończyła się zwycięstwem chłopców nad dziewczętami wynikiem 25:19. Na życzenie chłopców zorganizowano też mecz halowej piłki nożnej. Rywalizowali uczniowie z klasy VI i drużyna chłopców z Wielgolasu i Dębego Małego, a zwyciężyli młodzi piłkarze z Latowicza 3:0.

Tradycyjnie na zakończenie mikołajkowego spotkania wszyscy uczestnicy wraz ze swoimi nauczycielami, wójtem i dyrektor utworzyli sportowe koło, gdzie nastąpiło podsumowanie turnieju i przesłanie sportowej iskierki. Nieoczekiwaną niespodziankę sprawiło wszystkim pojawienie się dwóch współczesnych Mikołajów z koszykami pełnymi słodkości.

Numer: 52/53 (1003/1003) 2016 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *