Jakubów walecznych

Już po raz szósty w gościnnej sali Zespołu Szkół w Jakubowie zorganizowano Mikołajkowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Brazylijskim Jiujitsu, który jak zwykle patronatem objęła wójt gminy Hanna Wocial.

Mikołaj na macie

Jakubów walecznych / Mikołaj na macie

Tegoroczne zawody zgromadziły rekordową liczbę ponad stu młodych sportowców, nie tylko z terenu naszego powiatu, ale i z innych stron Polski. Rywalizowali oni pod czujnym okiem swoich trenerów i arbitrów w wielu różnych grupach wiekowych, od dzieci przedszkolnych (5-6-letnich) aż po młodzików. Uczestników było w tym roku tak wielu, że walki eliminacyjne trzeba było toczyć równocześnie aż na trzech matach.

Indywidualnie w swoich kategoriach złote medale zdobyli: Monika Kozera, Patrycja Pląsek, Konstanty Cyran, Filip Wacławski, Jasiek Sabak i Natalia Wolińska. Ze srebrnym medalem z Jakubowa wyjechali: Andrzej Frankiewicz, Antek Sikorski, Dominik Kozera, Damian Wieczorek, Bartek Osuch, Anna Mórawska, Alex Sitek, Aleksandra Zakrzewska, Agatka Lipska, Bartek Tarasiewicz i Kuba Jeda. A na najniższym stopniu podium stanęli: Jarek Bodecki, Iwan Nowak, Martyna Bodecka,Zuzanna Królak, Paulina Królak, Filip Kosut, Oliwier Szczesny, Krystian Woliński, Kuba Pytkowski, Paweł Adamczyk, Łukasz Cyran, Gabryś Bodecki, Przemek Pląsek, Piotrek Lipski, Igor Wójcik, Kacper Bodecki Olo Pisarczyk i Kuba Adamczyk.

Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa gości z klubu ROSOMAK z Białegostoku. Miński Klub Walki Grappler uplasował się na drugim miejscu, a zaszczytną trzecią lokatę zajęli zawodnicy Unii Jiu Jitsu z dalekiej Rudy Śląskiej. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, natomiast zdobywcy pierwszych i drugich miejsc, oprócz pięknych, zaprojektowanych specjalnie na tę okazję dyplomów i medali, otrzymali także nagrody rzeczowe. Wszyscy zaś waleczni młodzi sportowcy zostali na koniec nagrodzeni za swój trud istnym gradem czekoladowych cukierków.

Numer: 51 (1002) 2016   Autor: (ams)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *