Niebezpieczne rewiry

Policjanci z mińskiej drogówki, funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei z Siedlec i przedstawiciel Kolei Mazowieckich wzięli udział w akcji „Bezpieczny Przejazd – Zatrzymaj się i Żyj”.

Zatrzymaj się i żyj

Drugi rok z rzędu stróże prawa kontrolowali kierowców na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Cygance. Wręczali ulotki, informujące o skutkach wypadków na przejazdach i zalecali jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niestety kilku kierowców nie zachowało się we właściwy sposób i wjechało na przejazd bez uprzedniego zatrzymania się przed nim. Strażnicy kolejowi wystawili cztery mandaty karne za takie wykroczenia. Wielu kierowców wyrażało swoje poparcie dla tej akcji. Szczególne pochwały zebrali funkcjonariusze od jednego z okolicznych mieszkańców.

- Prowadzona akcja miała uzmysłowić kierowcom, że od ich zachowania zależy nie tylko życie i zdrowie pasażerów czy też ich samych, ale też bezpieczeństwo osób podróżujących pociągami. Wypadki na przejazdach mają zwykle tragiczny wymiar i dlatego warto zwolnić, zatrzymać się, poczekać na właściwą sygnalizację, podniesione zapory czy też upewnić się, że torowisko jest puste i dopiero wtedy jechać dalej – przestrzega podkom. Daniel Niezdropa z mińskiej KPP.

Numer: 9 (804) 2013 Autor: kppKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *