Latowicz tenisistów

W gminie Latowicz coraz powszechniejszy staje się tenis stołowy, a to za sprawą turniejów organizowanych przez Uczniowskie Kluby Sportowe przy wsparciu wójta i dyrektorów szkół. Po raz kolejny młodzi tenisiści spotkali się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Latowiczu, żeby rywalizować o trofea.

Ping-pong na topie

Uczniowie gimnazjum walczyli o puchar wójta gminy Latowicz, a zawodnicy ze szkół podstawowych o puchar dyrektora ZS w Latowiczu. W szranki stanęli uczniowie z Latowicza, Wielgolasu, Żakowa i gimnazjalistka z Jakubowa.

Wśród gimnazjalistek najlepsza była Angelika Myka z Wielgolasu. Wyprzedziła ona Izabelę Czwarnóg z Jakubowa, Aleksandrę Jaroń z Wielgolasu oraz Anetę Kwiatkowską z Żakowa. Gimnazjalistą, do którego trafił puchar wójta był Piotr Chabrowski z Żakowa. Za nim uplasowali się kolejno: Dawid Konstanty z Wielgolasu, Bartłomiej Michalik z Żakowa oraz Kacper Król z Wielgolasu.

Rywalizacja uczniów podstawówki została przeprowadzona w trzech kategoriach. W pierwszej rywalizowali najmłodsi z klas I-IV, w kolejnej dziewczęta z klas V-VI, a w ostatniej chłopcy w tym samym wieku. W pierwszej z wymienionych najlepsza okazała się Dominika Chmielewska z Latowicza. Drugi był Maciej Michalik z Żakowa, trzeci Bartłomiej Całka z Żakowa, a czwarty Wojciech Śledź z Latowicza. Puchar dyrektora szkoły trafił też w ręce Angeliki Wronowskiej z
Latowicza, za którą uplasowały się: Oliwia Izdebska z Latowicza, Karolina Święch z Żakowa oraz Oliwia Cieślak z Żakowa. Natomiast najlepszym z chłopców okazał się Igor Kurzyp z Latowicza. Wyprzedził on Jakuba Kwiatkowskiego z Wielgolasu, Mateusza Mykę, także z Wielgolasu i Jana Górskiego z Latowicza.

Zawody przygotowała Bożena Kania, a sędzią głównym był Andrzej Giziński. Dużego wsparcia udzieliły też dziewczęta z gimnazjum: Marta Choszcz, Julia Gajowniczek, Kamila Gajowniczek i Aleksandra Szeląg.

Numer: 50 (1001) 2016 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *