Od wielu lat na zakończenie sezonu rozgrywek tenisa ziemnego na boiskach wielofunkcyjnych MOSiR rozgrywany jest turniej deblowy. Stanowi on podsumowanie zmagań rakietkowych. W tym roku termin zawodów przypadł na późną jesień, a mimo niezbyt sprzyjającej temperatury na starcie stawiło się osiem duetów, w tym jeden damski. Rywalizacja toczyła się w pierwszej fazie w dwóch grupach po cztery pary - systemem każdy z każdym, a następnie po dwie najlepsze drużyny utworzyły pary półfinałowe, zaś pozostali walczyli o dalsze lokaty.
Stołeczni górą

Na miejscach 7-8 uplasowały się duety Hanna Pawlica/ Emilia Gliwińska oraz Radosław Kusak/PawełGwardiak. W meczu o 5 lokatę zwyciężyła para Dariusz Gołowicz/ Mladen Tomin, która ograła Roberta Ostrowskiego i Bogdana Wasilonka 6:4. W półfinałach zwyciężyli Tomasz Kilzer z Mateuszem Lipińskim oraz Maciej Sadowski z Markiem Szubą. Pierwsi pokonali 6:1 Krzysztofa Gadomskiego i Karola Księżopolskiego, a drudzy 6:3 Rafała Borowskiego i Marcina Morawskiego. W spotkaniu o 3 miejsce lepszy okazał się ten ostatni duet, a w finale triumfowała para Kilzer/ Lipiński, ogrywając rywali 6:4.
Zwyciężył więc debel z Warszawy, który mieszkańcom Mińska Mazowieckiego i okolic pokazał, jak należy grać w tenisa. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali cenne nagrody rzeczowe, zaś para występująca w finale również okazałe puchary. MOSiR do rozgrywek wróci po przerwie zimowej
Numer: 48 (999) 2016 Autor: (łk)
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ