DobreWzięli i napisali

Po ponownym przeliczeniu punktów, stwierdzono, że Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Czarnogłowia zajęła II miejsce... ex aequo z MDP Okuniew, pozostawiając zwycięstwo MDP z Sulejówka... Wydaje się jednak, że to nie koniec incydentu, bo zdaniem czarnogłowian należy im się zwycięstwo i awans na zawody wojewódzkie – napisaliśmy po incydencie na zawodach powiatowych MDP. Mieliśmy rację, bo rzeczywiście działacze OSP Czarnogłów nie odpuścili i wnieśli protest do mińskiej komendy PSP

Czarnogłów nie ustępuje...

Wzięli i napisali / Czarnogłów nie ustępuje...

Zarząd OSP Czarnogłów z przykrością i zażenowaniem składa niniejszy protest na przeprowadzenie i rozstrzygnięcie VI Powiatowych zawodów  młodzieżowych drużyn pożarniczych zorganizowanych w Stojadłach. W trakcie owych zawodów doszło do rażących naruszeń regulaminu zawodów sportowo-pożarniczych MDP oraz ustaleń z odprawy wygłoszonej przez kpt. Kamila Płochockiego przed rozpoczęciem zawodów. Powyższe naruszenia dotyczyły drużyn MDP Okuniew oraz MDP Sulejówek. Drużyna z Okuniewa na ostatnim odcinku sztafety złączyła prądownicę z wężem w biegu wbrew regulaminowi jak i ustaleniom z odprawy przed zawodami...
Drużyna pomimo takich błędów zajęła 2 miejsce ex aequo z drużyną z Czarnogłowia. Różnica punktowa pomiędzy tymi jednostkami MDP OSP wynosiła 15,7 pkt. Wynik ex aequo powinien oznaczać równą liczbę punktów. Taka rozbieżność oznacza, że Okuniew winien mieć w tej sytuacji miejsce trzecie.
Zauważyć należy także kardynalną postawę sędziów w trakcie sztafety MDP OSP Sulejówek. Najpierw bezzasadnie cała sztafeta tej drużyny została powtórzona, a później nikt nie zauważył, że zawodnik nr 9 przekroczył linię mety z niepodłączoną prądownicą do węża i zatrzymano stoper, a później ponownie cofnął się i podłączył prądownice zatrzymując się, bo i tak stoper sędziego był wcześniej zatrzymany... Niestety, drużyna dostała tylko 10 pkt. karnych zamiast regulaminowej dyskwalifikacji. Tym samym zasłużone zwycięstwo chłopców z Czarnogłowia nie zostało uznane.
Biorąc pod uwagę wyżej opisane uchybienia uważamy, że bezapelacyjnie należy się nam 1 miejsce i awans na zawody wojewódzkie. Na potwierdzenie wyżej opisanych zarzutów załączamy nagranie z zawodów udostępnione przez redaktora Zbigniewa Piątkowskiego, gdzie jak na dłoni widać wszystkie opisane przez nas naruszenia.
Nasi chłopcy sumiennie trenowali przez długi czas, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki i liczyli na bezstronną i profesjonalną ocenę sędziowską. Z regulaminu wynika, że decyzja sędziów jest jednoznaczna i ostateczna, tymczasem była zmieniana i nadal nie jest obiektywna... Takie niezrozumiałe działania są dla młodych druhów demotywujące i gaszą ich zapał do startu w przyszłości. Żądamy uwzględnienia naszych zarzutów i obiektywnego ogłoszenia wyników przyznając należne 1 miejsce MDP OSP Czarnogłów.

Od redaktora – Czekamy na wiążącą i sprawiedliwą decyzję komendanta PSP i zarządu powiatowego OSP, by nie było jak w filmie Sami swoi – sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie.

Numer: 41 (992) 2016Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *