W nowych strojach z nazwiskami na koszulkach i doskonałych nastrojach zaczęły nowy sezon III ligi kobiet piłkarki Tygrysa Huta Mińska. Po dwóch kolejkach zajmują drugie miejsce w tabeli, wygrywając obydwa spotkania na własnym boisku.

Tygryski w uderzeniu

Pierwszymi rywalkami były zawodniczki Startu Otwock. Już w pierwszej połowie po dośrodkowaniu Beaty Chapskiej pierwszą bramkę w sezonie zaliczyła Paulina Zatorska, strzelając z woleja w długi róg bramki. Wynik na 2:0 ustaliła natomiast Anna Bortkiewicz.
W gorące sobotnie popołudnie 10 września Tygrysice powitały dziewczyny z Nasielska. Temperatura dawała im popalić, ale od początku zdominowały boisko. Wynik otworzyła Beata Chapska, która precyzyjnym strzałem z pola karnego pokonała bramkarkę przeciwniczek. Chwilę później po akcji dwójkowej, po podaniu Beaty, Martyna Rosa zdobyła drugą bramkę. Jeszcze w pierwszej połowie po dośrodkowaniu Katarzyny Liwanowskiej, bramkę głową zdobyła Paulina Zatorska. W drugiej połowie jako pierwsza strzeliła Karina Wiącek, która sprytnym uderzeniem minęła obrończynię i bramkarkę z Nasielska. Martyna Rosa ustaliła wynik na 5:0 mocnym strzałem. Po dwóch efektownych zwycięstwach u siebie czas na spotkanie wyjazdowe. Rywalem będzie Pogoń Siedlce.

Numer: 38 (989) 2016   Autor: (łk)