Mińsk MazowieckiMiasto pożegnań

Pracownicy przedszkolnej Piątki czyli Tęczowej Doliny w Mińsku pożegnali dyrektor Barbarę Chylińską, która właśnie przeszła na emeryturę. Zanim od 2 września 2016 r. rozpocznie nowy etap swojego życia, niech wie, że warta jest podziękowań za cierpliwość i wyrozumiałość, za troskę, za uśmiech i dobre słowo. Aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz...

Tęczowa emerytka

Miasto pożegnań / Tęczowa emerytka

Wszystko zaczęło się 39 lat temu, wtedy to młoda nauczycielka rozpoczęła pracę w przedszkolu. Wiedza metodyczna, kompetencje i wrażliwość sprawiły, że w 1992 roku władze miasta powierzyły jej stanowisko dyrektora przedszkola przy ul. Konstytucji 3 maja. Przez 24 lata rządziła z należytą godnością i odpowiedzialnością, dbając o wysoki poziom pracy dydaktyczno-wychowawczej w przedszkolu – chwalą dyrektorkę przedszkolanki. Mało tego, mobilizowała kadrę pedagogiczną do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, dostrzegając w tym element podwyższenia jakości pracy placówki. Była inicjatorką i propagatorką aktywnych metod w edukacji przedszkolnej, nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań metodycznych. Dzięki jej kreatywności dzieci miały szansę przeżyć sukces i radość z tworzenia.
Dyrektor Chylińska była także inicjatorką szeroko pojętej współpracy z rodzicami, organizując spotkania adaptacyjne dla dzieci trzyletnich, uroczystości rodzinne, spotkania wigilijne, zajęcia otwarte, zabawy czy festyny przy grillu.
Słowem stworzyła i doskonaliła Tęczową Dolinę, a w niej serdeczną i ciepłą atmosferę dzieciom, ich rodzicom i pracownikom. A na koniec dyrektorowania podjęła wszelkie możliwe działania na rzecz budowy nowego przedszkola na terenie obecnie funkcjonującego. Jeśli to marzenie będzie mogło się urealnić, będzie to zasługa wielkiego uporu i starań dyrektor Chylińskiej – piszą przedszkolni podwładni.
Nic dziwnego, że wszyscy z przejęciem żegnali swoją dyrektorkę, a przedszkolaki – radosnymi występami artystycznymi. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze będące podziękowaniem i życzeniami, a także uświetniły występ pięknymi układami tanecznymi. Był list gratulacyjny od władz miasta, a od rodziców – kwiaty.

Numer: 32 (983) 2016   Autor: Wasz CREAtorKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *