Powiat mińskiPowiat miński oświatowy

Z końcem lipca szkoły ponadgimnazjalne podsumowały trwający od 25 kwietnia do 15 lipca nabór. Miesiąc wcześniej ich dyrektorzy spotkali się w starostwie powiatowym, by omówić procedury obejmujące aż szesnaście etapów. Pierwsze kroki dotyczył próby utworzenia jak największej liczby klas technicznych oraz wyrównanie liczby uczniów w klasach. W ten sposób dojdzie do utworzenia 48 oddziałów klas pierwszych...

Szkoły naboru

I tak w Budowlance klasy technikum się nie utworzyły, ale w szkole zawodowej jest ten sam kierunek. W Mechaniku nie utworzyła się klasa informatyczna podwójna tylko pojedyncza. W związku z tym w ZS-1 będą dwie klasy informatyczna i w ZSZ-2 podwójna informatyka ale z klasą wielozawodową. Zmieniona została liczba uczniów w klasach wielozawodowych z 7 na 14, co pozwoliło na utworzenie w ZS-1 dwóch klas, które praktyki będą miały w CKZiU. W GiLO nie utworzono klasy multijęzykowej, ale powstały dwie klasy przyrodnicze i jedna klasa politechniczna.
Wicestarosta powiedział, że w całym naborze zmiany w liceach nie miały wpływu na zamiany w technikach. Bardzo wielu chętnych jest do ZS-1 do klasy informatycznej do technikum. Klasa informatyczna jest bardzo dobrze odbierana.
Wicestarosta policzył, że zostało utworzonych 48 oddziałów, w tym 2 klasy wielozawodowe w ZSZ -2 i dwie klasy w ZS-1.
Radny Pachnik zadał pytanie, czy są jakieś plany wobec gimnazjum znajdującego się w GiLO w Mińsku Mazowieckim w stosunku do nauczycieli tam pracujących w związku z reformą szkolnictwa. Wicestarosta rozmawiał z dyrektor Papińską i ustalili, że stworzą w GiLO siódmy oddział. Oczywiście musi być dokładna analiza i symulacja sytuacji po zmianach oświatowych we wszystkich szkołach będących pod jurysdykcją powiatu.

Numer: 32 (983) 2016   Autor: J. Zbigniew Piątkowski





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *