Mińsk MazowieckiWzięli i opisali

Na początku czerwca miński Mechanik zorganizował konkurs wiedzy w 1050 rocznicę Chrztu Polski dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu mińskiego pod patronatem wiceminister MEN Teresy Wargockiej i starosty Antoniego Tarczyńskiego. Uroczyste podsumowanie nastąpiło podczas obchodów dnia patrona miasta i odpustu w parafii św. Jana Chrzciciela...

Chrzcielna wiedza

Wzięli i opisali / Chrzcielna wiedza

Uroczystość za sprawą ks. proboszcza Mariana Sobieszka miała miejsce na terenie kościoła pw. św. Jana Chrzciciela. Po uroczystej Mszy św., której przewodniczył bp Kazimierz Romaniuk, uczniowie Mechanika - Karol Wyszyński i Monika Domańska oraz dyrektor Tomasz Płochocki powitali przybyłych gości. Oprawę artystyczną na tę uroczystość przygotowali nauczyciele i uczniowie mińskiej SP-6. Po krótkim podsumowaniu konkursu przez Janusza Kuligowskiego, głos zabrała sekretarz stanu w MEN Teresa Wargocka. Podkreśliła wielką wagę historii kościoła w budowaniu tożsamości narodowej, a przede wszystkim w kształtowaniu wartości dzieci i młodzieży, po czym nastała oczekiwana chwila rozdania nagród książkowych, dyplomów, upominków laureatom i ich opiekunom.
W konkursie wzięło udział ponad tysiąc uczniów wszystkich szczebli szkół powiatu mińskiego, ale nagrodzono tylko dziewięć najlepszych drużyn.
I tak z SP pierwsze miejsce zdobyły Małgorzata Grubek, Zuzanna Orzepińska, Natalia Jarzębska z Kałuszyna pod opieką Katarzyny Mroczek. Drugie miejsce – Olga Antosiewicz, Filip Kucharski, Jan Wiercioch z SP-6 w Mińsku i ich opiekunka Małgorzata Domaradzka, a trzecie miejsce Anna Burdal, Karolina Ostrowska i Bartosz Wieczorek z SP w Pustelniku pod opieką Renaty Gromulskiej.
W rywalizacji gimnazjów wygrała Macierzanka (Aleksandra Niedziałkowska, Maria Niewiadomska i Dawid Krupa z prowadzącą Małgorzatą Kiełczykowską). Drugie miejsce zdobyło Prywatne Gimnazjum im. Rodziny Moraczewskich w Sulejówku tj. Urszula Brach, Piotr Mazowiecki, Rafał Michalski pod opieką Haliny Zagańczyk, a trzecie – Gimnazjum im. ks. Antoniego Tyszki w Janowie, czyli Ewa Soliwoda, Paulina Siemińska i Patryk Gryz pod opieką Alicji Grabek.
Szkoły ponadgimnazjalne zdominowali uczniowie Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku tj. Maria Domańska, Agnieszka Królak i Katarzyna Koseska z opiekunką Barbarą Selerską. Drugie miejsce to Mateusz Geresz, Maciej Witos i Dawid Frączkowski z mińskiego Ekonoma pod opieką Małgorzaty Kuligowskiej, a trzecie gospodarze z Mechanika, czyli Kacper Jakubiak, Kacper Czapski i Adrian Floriańczyk z opiekunem Januszem Zduńczykiem.
Podziękowania otrzymały osoby, które w szczególny sposób zaangażowały się społecznie w organizację konkursu, a szczególnie dwóch uczniów ZSZ-2, Krzysztof Miszczak i Przemysław Szuba, którzy zaprojektowali oficjalny plakat i logo konkursu. Część oficjalną uroczystości zakończyły występy dzieci z Szóstki i Dąbrówki, które wprowadziły parafian w odpustowo-piknikowy nastrój...

Numer: 28 (979) 2016   Autor: Wasz CREAtor



Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *