Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

Na przełomie stycznia i lutego w lasach pod Hipolitowem grasowali złodzieje. Sprawcy wycinali różnego gatunku drzewa będące państwową własnością i wywozili je w nieznanym kierunku. Sprawą tajemniczych drwali zainteresowali się policjanci z komisariatu w Halinowie. 

Nielegalni drwale

KPP - Kronika policyjna

Funkcjonariusze podejrzewali, że z kradzieżami mogą mieć związek osoby mieszkające w pobliskich miejscowościach. W działania zaangażowali się też nieumundurowani funkcjonariusze z zespołu kryminalnego. W końcu udało się zdobyć informacje wskazujące na potencjalnych sprawców. Podczas przeszukania podejrzanej posesji odnaleziono stertę drzewa, które mogło pochodzić z kradzieży. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch braci 22-letni Kamil Z. i 18-letni Damian Z. oraz ich wspólnik 17-letni Krzysztof B.

Cała trójka usłyszał zarzuty karne. Młodzi mężczyźni przyznali się i dobrowolnie poddali się karze. Policjanci znaleźli przy nich odręcznie wypisane kartki informujące o sprzedaży drzewa. Jak widać szybka realizacja udaremniła sprzedaż drzewa, do której przygotowywali się nielegalni drwale.

Numer: 7 (802) 2013   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *