Gmina Mińsk MazowieckiGrębiszew sportowy

W sobotę 18 czerwca w obiekcie EKWOS w Grębiszewie zorganizowano Piknik Rekreacyjny pod hasłem Sport dla każdego. W ramach imprezy chętni grali w siatkówkę i tenis ziemny, a co jakiś czas do mety dobiegali biorący udział w biegu po szablę sierż. Dobrowolskiego...

Szable i rakiety

Grębiszew sportowy / Szable i rakiety

Obok sportowej rywalizacji w programie znalazły się też przejażdżki bryczką oraz konno, pokaz łuczniczy, warsztaty kulinarne dla najmłodszych wraz z degustacją, zabawy z animatorkami oraz wielobój atletyczny.
Najwcześniej do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn gimnazjalistów mikst w siatkówce. Walczyli oni o dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Po zaciętej grze, zwłaszcza z niesprzyjającym wiatrem, najlepszą parą turnieju okazali się Patrycja Rasin i Paweł Ławiecki, drugą lokatę zajęli Karolina Filipek i Patryk Pyska, zaś trzecią Aleksandra Smuga i Karol Ostrowski.
Okoły godziny 16.00 przystąpiono do Świętojańskiego Turnieju Deblowego w tenisie ziemnym. Szesnaście najlepszych par deblowych, które wyszły z grup, toczyło dalej w drugiej rundzie pojedynki systemem pucharowym. Zgodnie z przewidywaniami do finału dotarli najmłodsi zawodnicy, na co dzień trenujący w silnych warszawskich klubach. Do rozgrywek przystąpiły 24 pary, spośród których tuż nad ranem, tj. około godziny 5.00 wyłoniono najlepszych. Świętojańskie puchary oraz cenne nagrody wywalczyli sobie Mariusz Popławski/Karol Zawadka, którzy pokonali Rafała Słodownika/Marcina Siperka oraz Annę Płazę/Janusza Baucia oraz Marka Szubę/Macieja Sadowskiego.
Na koniec pozostaje bieg po szablę sierżanta Dobrowolskiego. Do trzeciej edycji tego wydarzenia przystąpiło 38 śmiałków. Wystartowali oni z stadionu w Mińsku Mazowieckim i przebiegli niespełna 12 kilometrów do Grębiszewa. Jak twierdzą sami zawodnicy, trasa była dość trudna, ale warto było wziąć udział, by móc wygrać nie tylko pamiątkową szablę, ale również pamiątkowy medal wręczany na mecie. Pierwszą lokatę w kategorii kobiet zajęła Magdalena Pawlak, która otrzymała szablę z rąk gospodarza obiektu czyli Piotra Parasiewicza, druga lokata przypadła Joannie Snopkiewicz, a trzecia Elwirze Pachacz. Natomiast pierwsze miejsce wśród mężczyzn wywalczył Łukasz Kosieradzki, pokonując rywali – Łukasza Lemanowicza i Michała Salaka.
Po uroczystej dekoracji nastąpił konkurs z nagrodami oraz podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji sportowej imprezy w Grębiszewie.

Numer: 28 (979) 2016   Autor: (łk)