Powiat mińskiPowiat miński olimpijski

Na stadionie w Mrozach zorganizowano Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Ignaców–Mrozy 2016. Za to wydarzenie odpowiedzialne było Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Upośledzonych Umysłowo Dzieciom Radość i Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska Mazowieckie we współpracy z ZSS w Ignacowie. W zawodach wzięło udział 11 drużyn w tym 3 żeńskie z terenu całego województwa mazowieckiego

Ignaców w Mrozach

Powiat miński olimpijski / Ignaców w Mrozach

Przybyłych zawodników, trenerów i gości przywitała Janina Brzeszkiewicz – dyrektor ZSS w Ignacowie. Podczas ceremonii otwarcia, wystąpiły dwie grupy taneczne przygotowane przez Agatę Gańko z mińskiego MDK. Kolejnym występem była piosenka Hands Up w wykonaniu Angeliki Jabczyńskiej – uczennicy Zespołu Szkół w Ignacowie. Został zaprezentowany także film z przemówieniem Agaty Kornhauser-Dudy do zawodników Olimpiad Specjalnych z okazji Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Zgodnie z rytuałem, nie mogło też zabraknąć hymnu Olimpiad Specjalnych, po którym zawodnik klubu Ignasie Marcin Biernat wypowiedział treść przysięgi: Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku.
Turniej został przeprowadzony w trzech grupach męskich i jednej żeńskiej. Drużyny rozegrały po dwa mecze w grupach turniejowych. Wśród zwycięzców znalazły się drużyny: Dystans Łosice, Olimpijczyk Płońsk oraz Kampinoskie Byki Leszno. Ignasie z Ignacowa zajęły drugie miejsce w grupie niebieskiej.
Wszyscy zawodnicy zostali udekorowani medalami i otrzymali paczki ze słodyczami. Oficjalnego zamknięcia imprezy dokonał Krzysztof Płochocki – wicestarosta miński. Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Ignaców Mrozy 2016 to kolejna impreza włączona w obchody 55–lecia powstania Zespołu Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie.

Numer: 28 (979) 2016   Autor: (łk)