Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

Złodziej z lodowiska
W czwartek, 31 stycznia, jedna z mieszkanek Mińska Mazowieckiego padła ofiarą złodzieja, który grasował na miejskim lodowisku. Wykorzystując nieuwagę kobiety, nieznany osobnik ukradł z plecaka telefon. Policjanci próbują namierzyć sprawcę kradzieży.

Hiena grasuje
W niedzielę, 3 lutego, na kałuszyńskim cmentarzu komunalnym pojawił się złodziej, który ukradł mosiężny krzyż z nagrobka. Policjanci z lokalnego posterunku będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności, w jakich mogło dojść do kradzieży.

Wandal na Szpitalnej
W poniedziałek, 4 lutego, nieznany sprawca uszkodził maskę i zderzak volkswagena, zaparkowanego przy ulicy Szpitalnej w Mińsku Mazowieckim. Policjanci będą prowadzić w tej sprawie dochodzenie. Straty oszacowano wstępnie na kilka tysięcy złotych.

Z kronik KPP i PSP

KPP - Kronika policyjna

Jazda po kielichu
Policjanci zatrzymali 40-letniego kierowcę, który prowadził bez uprawnień, a do tego był pijany. Mężczyzna wpadł podczas patrolu drogówki w mińskiej gminie. Funkcjonariusze postanowili go skontrolować, gdyż zaniepokoił ich tor jazdy prowadzonego przez niego opla. Alkosensor wskazał, że mężczyzna ma ponad dwa promile alkoholu w
organizmie. Jak się później okazało, kierujący nie miał żadnych uprawnień do jazdy samochodem Czterdziestolatek w najbliższym czasie odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu sądowy zakaz, grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Nieuczciwa lokatorka
Jedna z mieszkanek gminy Halinów stała się ofiarą nieuczciwej lokatorki. Kobieta, korzystając z nieobecności współwłaścicielki domu, dostała się do jej pomieszczeń i ukradła biżuterię. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, żeby przeszukać dom, sprawczyni przestraszyła się konsekwencji swojego zachowania i zwróciła właścicielce kosztowności. Nie uniknęła jednak odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. 28-letniej Ilonie B. przedstawiono zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem. Kobieta przyznała się i dobrowolnie poddała się karze.

Okradł sąsiada
Policjanci z Dobrego wpadli na trop 14-latka, który w swojej rodzinnej miejscowości okradł sąsiada, mieszkającego kilka domów dalej. Młodzieniec zdemontował ze stojącej na podwórku ciężarówki dwa akumulatory i wyniósł z garażu prawie 20 metrów miedzianego kabla. Fanty zdążył sprzedać zanim namierzyli go funkcjonariusze. Nieletni miał już na koncie podobne przestępstwa. Jego sprawą w najbliższym czasie zajmie się Sąd Rodzinny, który oceni czyn karalny przez niego popełniony.

Numer: 7 (802) 2013   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *