Powiat mińskiPowiat ludówców

Kamil Nalewka po raz kolejny został prezesem Forum Młodych Ludowców w powiecie mińskim. To brzmi naturalnie, ale tylko jego najbliżsi współpracownicy wiedzą, ile trzeba pracować, by zdobyć jednogłośne zaufanie. Takie sytuacje są już dzisiaj coraz rzadsze.

Młodzi z Nalewką

Powiat ludówców / Młodzi z Nalewką

Wszystko dokonało się 27 stycznia 2013 roku w Królewcu, gdzie na IV Powiatowy Zjazd Forum Młodych Ludowców zaproszono 28 delegatów FML. Byli również goście –poseł Krzysztof Borkowski, starosta Antoni J. Tarczyński, wójt Marcin Uchman, powiatowy prezes dorosłego PSL Mariusz Kozera, prezes FM Tomasz Dworecki oraz prezes SKR w Królewcu Ewa Nalewka.

Zaczęli o 11.00 wprowadzeniem zielonych sztandarów, by chwilę później prezes Kamil Nalewka mógł dziękować za liczne przybycie. Marcin Uchman zajął miejsce prowadzącego forum. Wkrótce bez zbędnych dyskusji kolejny raz prezesem ZP FML został jednogłośne Kamil Nalewka, który poparcie swoich koleżanek i kolegów zdobył dzięki zaangażowaniu i pracy w ramach działalności FML w minionej kadencji. Wybrano także 13-osobowy skład zarządu FML i 10 delegatów na zjazd wojewódzki 9 lutego br. Do Warszawy pojadą Kamil Nalewka, Marcin Uchman, Piotr Juszczak, Łukasz Kosobudzki, Sebastian Trojanowski, Jarosław Sęktas, Wojciech Juszczak, Damian Kacprowicz, Marcin Sawicki oraz Monika Michalska.

Podczas zjazdu obrano Honorowych Prezesów Forum Młodych Ludowców. Pierwszym została Joanna Cholewińska, współzałożycielka wojewódzkiego FML oraz Marcin Sawicki, który w wyborach do sejmiku w 2006 r. zdobył 3913 głosów i był to najwyższy wynik spośród wszystkich członków FML w kraju.

Dopiero po wyborach zabrali się do dyskusji. Antoni J. Tarczyński podziękował za zaproszenie oraz aktywność młodych ludowców na terenie powiatu mińskiego i godne reprezentowanie go w województwie. Podkreślił również, że młodzież miała duży udział w sukcesie, jaki powiat miński odniósł w wyborach w 2010 roku. Przypomniał, że młodzi ludzie startowali na funkcje radnych i do Samorządu Województwa, co przyniosło dobry efekt w powiecie. Z kolei prezes Tomasz Dworecki podziękował Nalewce za włączanie się w każdą inicjatywę na Mazowszu, a poseł Krzysztof Borkowski chwalił skuteczną i sprawną działalność FML-u w powiecie mińskim. Przedstawił bieżącą sytuację polityczną w kraju i w okręgu ostrołęckosiedleckim, zapraszając wszystkich młodych ludowców na najbliższe spotkania z przedstawicielami najwyższych władz, które odbędą się w naszym regionie. Życzył wszystkim zebranym wiary i determinacji w działaniu, bo młodzież dzisiaj może wszystko i warto grać, żeby wygrać. O przyszłości, czyli zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz wyborach samorządowych w 2014 roku mówił Mariusz Kozera.

Spotkanie zakończono wyprowadzeniem sztandarów i odśpiewaniem zawsze wzruszającej Roty.

Numer: 6 (801) 2013   Autor: J. Zbigniew PiątkowskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *