Powiat mińskiPowiat miński sportów walki

W Kłobucku koło Częstochowy trwały XXV Mistrzostwa Polski Juniorów w taekwon–do ITF zorganizowane przez Polski Związek Taekwon–Do. Na starcie zawodów stanęło 132 najlepszych zawodników, w tym siedmioro reprezentantów Mińska Mazowieckiego i powiatu mińskiego

Kłobucki oktet

Powiat miński sportów walki / Kłobucki oktet

Zawodników z MKS Taekwon–Do zabrał na mistrzostwa Jacek Łuniewski. W trakcie zawodów aż ośmiokrotnie stawali oni na podium.

Złote medale w walkach kobiet zdobyły Michalina Mikulska w kategorii do 60 kg oraz Julia Kawka do 50 kg. Michalina dodatkowo uzyskała srebro w konkurencji układów formalnych stopni I DAN oraz brąz w technikach specjalnych. Na drugim stopniu podium stanęła też Natalia Cecotka w walkach kobiet do 50 kg, a także Mateusz Zgódka w konkurencji układów formalnych stopnie I DAN. Turniej z brązowymi medalami skończyli Natalia Pórkowska i Jakub Hamerski. Pierwsza w walkach kobiet do 65 kg, a drugi w walkach mężczyzn do 62 kg. Nie można zapominać też o Matuszu Radomskim, który, choć medalu nie wywalczył, to dzielnie zdobywał punkty dla klubowej reprezentacji.

W klasyfikacji punktowej Miński Klub Sportowy Taekwon– Do zajął I miejsce, zaś w klasyfikacji medalowej ustąpił tylko jednej drużynie.

– Za nami pełne sukcesów pierwsze miesiące roku. Wyniki startów naszych zawodników potwierdziły przynależność naszego klubu do krajowej czołówki. W zawodach, w których uczestniczyliśmy nasi klubowicze, pokazali się z jak najlepszej strony. Czasami brakowało szczęścia, ale to jest sport – podsumował ostatni w tym półroczu start swoich podopiecznych Łuniewski.

Numer: 22 (973) 2016   Autor: (łk)