Mińsk MazowieckiW Mińsku

Na ferie do Starostwa Powiatowego? Czemu nie. Właśnie w ramach swoich zajęć odwiedzili starostwo młodzi uczestnicy ferii zorganizowanych przez Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

Ferie w starostwie

W Mińsku / Ferie w starostwie

Dzieci wraz z opiekunkami przyjechały z terenu całej parafii tj. z gmin Mińsk Mazowiecki, Jakubów i Cegłów. Podczas spotkania ze starostą Tarczyńskim, dzieci miały możliwość poznać salę konferencyjną, w której zapadają najważniejsze dla powiatu decyzje podejmowane przez radnych. Dowiedziały się także w jakich sprawach, jako dorośli, będą odwiedzać poszczególne wydziały. Starosta podkreślił, że już zaprasza do podjęcia w przyszłości nauki w szkołach prowadzonych przez powiat. Natomiast Stanisław Smater z wydziału środowiska i rolnictwa zachęcił dzieci do udziału w przyszłych edycjach konkursu ekologicznego, który jest jedną z najważniejszych inicjatyw kierowanych
do szkół podstawowych.

Wizyta w starostwie była elementem zimowej wycieczki urbanoznawczej do Mińska. Podczas objazdu miasta uczestnicy ferii dowiedzieli się między innymi, gdzie znajdują się ważne dla życia społeczności całego powiatu miejsca, w tym urzędy administracji publicznej oraz instytucje kultury.

Numer: 6 (801) 2013   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *