Powiat mińskiMińsk Mazowiecki na mistrzostwach

W Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku trwały XXIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w taekwon–do ITF zorganizowane przez Polski Związek Taekwon–Do. Na starcie zawodów stanęło, po ogólnopolskich eliminacjach, 225 najlepszych zawodników z 53 klubów z całej Polski – w tym młodzieżowi reprezentanci naszego kraju

Ruda doświadczeń

Mińsk Mazowiecki na mistrzostwach / Ruda doświadczeń

Nasze miasto i powiat w najważniejszej w tej kategorii wiekowej imprezie w Polsce reprezentował Miński Klub Sportowy TAEKWON–DO pod opieką mistrza Jacka Łuniewskiego VII DAN. Zabrał on do Nowej Rudy siedmioro zawodników, w tym troje debiutantów, którzy w turniejach eliminacyjnych zdobyli prawo do występu w mistrzostwach. Mińszczanie w trakcie zawodów czterokrotnie stawali na podium.

Srebrne medale i tytuły wicemistrzów Polski zdobyli Marta Krajewska w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich I DAN, Sewerian Widerski w walkach w kategorii do 70 kg oraz Viviana Widerska w walkach w kategorii do 46 kg. Brąz wywalczyła Marta Krajewska w walkach w kategorii do 46 kg. Punkty dla naszej klubowej reprezentacji zdobywali także: Natalia Paska, Lidia Tarnowska, Jakub Kuźmicz i Mikołaj Gajewski.

– Gratuluję moim zawodnikom występu na zawodach. Dla trojga z nich: Lidii, Kuby i Mikołaja był to pierwszy występ na imprezie tej rangi. Pomimo tego, że nie zdobyli żadnego medalu, to mieli okazję poznać atmosferę mistrzostw Polski oraz zebrać doświadczenie. Jestem zadowolony z występów naszych klubowiczów, ale nie mamy czasu na świętowanie, bo myślimy o finałach Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się już za tydzień w Kłobucku koło Częstochowy – powiedział Jacek Łuniewski po zakończeniu zawodów.

Numer: 21 (972) 2016   Autor: (łk)