Piłkarska reprezentacja dziewcząt Publicznego Gimnazjum w Jeruzalu jest najlepsza w regionie siedleckim. W rozegranym w Gocławiu w gminie Trąbki finale Międzypowiatowej Gimnazjady Szóstek Piłkarskich Dziewcząt zawodniczki z Jeruzala zajęły I miejsce. W rundzie eliminacyjnej gimnazjalistki ograły reprezentantki Skórca, Olszanki i Pilawy, w półfinale po dogrywce wygrały 4:2 z Bielanami–Jarosławami.

Gimnazjada dla Jeruzala

W finale nie dały szans rywalkom z Pilawy i zwyciężyły 2:0. Mistrzostwo Regionu uprawnia drużynę do startu w finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej z udziałem ośmiu najlepszych zespołów w województwie. Zawody rozegrane zostaną od 3 do 5 czerwca w Ostrołęce.

Gimnazjum w Jeruzalu reprezentowały: Marlena Sobkowicz, Julia Sobkowicz, Klaudia Knor, Milena Piwowarczyk, Agnieszka Rześkiewicz, Alicja Parobczy, Kalina Podstawka, Aneta Bajszczak. Dziewczęta trenuje Jacek Wronowski.

Numer: 21 (972) 2016   Autor: (łk)