SiennicaNiebezpieczne rewiry

Interwencja kierowców pozwoliła zatrzymać pijanego mężczyznę, który jeździł w okolicach Lasomina. Policjanci z drogówki pojechali na teren siennickiej gminy, by odnaleźć zgłoszonego, podejrzanego peugeota.

Ślepa ucieczka

KPP - Kronika policyjna

W pewnej chwili zauważyli auto pasujące do opisu przekazanego przez kierowców i zasygnalizowali prowadzącemu osobówkę, żeby zjechał na pobocze. Jego reakcja był jednak odwrotna. Mężczyzna raptownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Po przejechaniu kilkuset metrów, peugeot nagle skręcił w polną drogę i... zatrzymał się, bo droga skończyła się w polu. Policjanci podbiegli do samochodu i obezwładnili kierowcę, żeby zapobiec jego ewentualnej ucieczce. Wylegitymowano go i sprawdzono alkomatem. Okazało się, że ma on prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Uciekającym przed policyjną kontrolą był 32-letni Zbigniew W. mieszkaniec powiatu łukowskiego. To nie pierwsza jego wpadka po alkoholu za kierownicą. Już wcześniej orzeczono wobec niego zakaz jazdy samochodem, który miał obowiązywać jeszcze przez kilka lat.

W najbliższym czasie Zbigniew W. może usłyszeć zarzuty jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości i złamania sądowego zakazu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, kolejny zakaz i wysoka grzywna.

Numer: 6 (801) 2013   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *