Do mistrzostw Mińska Mazowieckiego w badmintonie przystąpiło w sumie 32 uczestników. Zgodnie z tegoroczną formułą rozgrywki toczyły się w trzech rangach stworzonych dla podziału zawodników pod kątem umiejętności gry w badmintona. Dodatkowo rozegrany został turniej deblowy.

Na koniec cyklu

Wyniki tych zawodów uzupełniły klasyfikację grand prix sezonu 2015/2016, w zwyciężył Nikodem Kowalski, który nieznacznie wyprzedził Marcina Wybierka. Następne lokaty należały do Wojciecha Piątka, Norberta Wiecha, Mateusza Duchny, Andrzeja Winka, Ireneusza Wróblewskiego oraz Artura Brzeszczyńskiego.

Najlepszą zawodniczką tego sezonu okazała się Magdalena Dobosz, natomiast wśród uczniów szkół podstawowych – Bartosz Sowa.

Przebieg mistrzostw miasta potwierdził ukształtowaną klasyfikację, chociaż w tradycyjnym już finale między Nikodemem Kowalskim a Marcinem Wybierkiem po kilku poprzednich porażkach tym razem triumfował Marcin – w setach 2–0. W półfinałach Kowalski pokonał Norberta Wiechę 2–0, a Wybierek zwyciężył Wojciecha Piątka 2–0. Najlepszą badmintonistką mistrzostw została Maryla Szopa. Turniej deblowy zakończył się zwycięstwem pary warszawskiej – Dawid Maron/Michał Wojnar, którzy w finale wygrali z duetem – Marcin Wybierek/Norbert Wiecha.

Impreza została zwieńczona wręczeniem pucharów i nagród najlepszym zawodnikom zarówno mistrzostw miasta, jak też ogólnej punktacji sezonu z podziałem na kategorie open, kobiet i młodzików. Ceremonię dekoracji prowadzili dyrektor MOSiR Robert Smuga i dyrektor SP–2 Sławomir Domański.

Numer: 20 (971) 2016   Autor: (łk)