Mińsk MazowieckiMińsk Mazowiecki tenisistów

42 Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w tenisie stołowym uświetniły 40-lecie MOSiR oraz 90-lecie MKS Mazovia. Impreza wkomponowała się także w jubileusz 595-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Do Mistrzostw zgłosiło się około osiemdziesięciu zawodników rywalizujących w sześciu kategoriach wiekowych

Jubileuszowe serwy

Mińsk Mazowiecki tenisistów / Jubileuszowe serwy

Na początku dokonano oficjalnego otwarcia, w czasie którego nie brakowało licznych przemów. Gościem honorowym była Maria Sałyga (Naliwajko) – zasłużona zawodniczka Mazovii, zaś przybyłych witał Mirosław Krusiewicz, znany lokalny promotor tenisa stołowego. W programie nie zabrakło też prelekcji na temat historii tej dyscypliny w Mińsku oraz wręczenia odznaczeń zasłużonym. Zawodnicy i kibice mieli również niepowtarzalną szansę obserwować pokazowy trening indywidualnego mistrza Polski Daniela Góraka.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne, amator do 45 lat, amator powyżej 45 lat oraz najbardziej prestiżowa kategoria MASTERS zrzeszająca najlepszych zawodników posiadających licencję uprawniającą do rozgrywek ligowych tenisa stołowego.

Zanim do stołów podeszli zawodnicy z kategorii seniorskich odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców w kategoriach młodzieżowych oraz najlepszej ósemki grand prix Mińska Mazowieckiego. Wśród chłopców uczęszczających do podstawówki zwyciężył Michał Wiśniewski, a do rywalizacji dziewcząt zgłosiły się tylko dwie uczestniczki – Marta Malinowska i Agata Kwiatkowska. Podobnie było w kategorii gimnazjów – wygrał Maciej Adamiak, a dziewczęta były reprezentowane przez Kamilę Wiśniewską i Izabelę Czwarnóg. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Kamil Zakrzewski. Nagrodzonym zwycięzcą grand prix został Artur Kasprzak.

Do kategorii seniorskich zgłosiło się 47 osób, w tym dwie kobiety. Po 2 godzinnych zmaganiach w kategorii amator do 45 lat zwyciężył Wiesław Wiśniewski, który w finale pokonał Pawła Parzyszka. Najlepszym Amatorem po 45 roku życia został Zbigniew Prokurat, zaś najlepszym Mastersem został zawodnik Mazovii Jacek Szachnowski. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami oraz nagrodami rzeczowymi.

Numer: 19 (970) 2016   Autor: (łk)