W niedzielę, niestety bez większego echa, w dębskiej hali sportowej rozegrano finałowy turniej Powiatowej Ligi Siatkówki. Do rywalizacji stanęły cztery najlepsze ekipy z powiatu – GOSiR Mrozy, Victoria Kałuszyn, Ekonom Płomień Dębe Wielkie oraz Superteam Sulejówek.

Żelazny faworyt

Przed południem trwały półfinały, w których mrozianie zmierzyli się z kałuszynianami, a dębianie z sulejówczanami. W pierwszym meczu GOSiR rozbił Victorię 3:0, choć nie przyszło mu to łatwo. Drugi półfinał był bardziej wyrównany, ale zwycięsko wyszedł z niego Płomień (3:2). W walce o trzecie miejsce Kałuszyn po ciężkich zmagań wygrał z Sulejówkiem 3:1.

Finał między Mrozami a Dębem Wielkim wzbudzał duże emocje. Zwiększyły się one, kiedy faworyzowany GOSiR przegrał pierwszego seta 23:25. Podrażniona ambicja szybko dała o sobie znać i mrozianie zupełnie rozbili rywali w drugim secie 25:10. Wygrali także w dwóch kolejnych, jednak już nie z taką łatwością. Moc pokazywali przede wszystkim w końcówkach, kiedy zdobywali punkty seriami. Spotkanie zakończyło się więc wynikiem 3:1.

Najlepszych uhonorowano medalami i pucharami. Zwycięzcy grali w składzie: Marcin Kuźniarki, Michał Wróblewski, Krzysztof Kalisz, Paweł Karpiński, Piotr Karpiński, Mateusz Sekular, Przemysław Klik, Wojciech Chomicz, Michał Krzyżanowski.

Numer: 17 (968) 2016   Autor: (łk)