SiedlceSiedlce sportowe

Ostatnie dni w Siedlcach bardziej przypominały późną jesień, aniżeli zimę. Nieprzyjazna aura w niczym jednak nie przeszkodziła i ani na chwilę nie zmniejszyła zapału młodych ludzi, którzy przyjechali z całej Polski, aby rywalizować w ogólnopolskich mistrzostwach KSM w piłce siatkowej i tenisie stołowym.

Z wiarą w sport

Siedlce sportowe / Z wiarą w sport

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży po raz kolejny udowodnili, że nie jest im obca zabawa oraz zdrowa rywalizacja sportowa, a wszystko to w duchu serdecznej przyjaźni. Młodzi z najdalszych zakątków Polski przyjechali do Siedlec już w piątek, 1 lutego. Wieczorem rozlosowano grupy i kolejność rozgrywania meczów. Do rywalizacji zgłosiło się 21 drużyn z 12 diecezji. Mecze miały miejsce w sobotę, kiedy to młodzież walczyła o udział w finale.

Dzień rozpoczął się Mszą Świętą sprawowaną w intencji sportowców. O godz. 10.00 w hali sportowej liceum im. B. Prusa pod wodzą ks. Sławomira Byliny, ks. Adama Pietrusika i Ilony Trojnar oficjalnie rozpoczęły się Mistrzostwa. Uczestnicy z dużą dawką adrenaliny i uśmiechami na twarzach, w różnych miejscach Siedlec, rozpoczęli boje o puchary i medale. Pobyt tutaj to dla młodzieży nie tylko zmagania sportowe, ale i zapoznanie z miastem i jego kulturą. KSMowicze odwiedzili Muzeum Diecezjalne, obejrzeli mecz I ligi siatkówki, w międzyczasie mogli skorzystać z basenu, a wieczorem wysłuchali legendarnego już koncertu „Śpiewnik papieski” w wykonaniu Teatru Es i Chóru Miasta Siedlce.

Niedzielny poranek rozpoczął się wspólnotową Eucharystią celebrowaną przez biskupa Kiernikowskiego razem z duszpasterzami młodzieży. Od godziny 10.00 trwały już mecze finałowe. W hali sportowej Agencji Rozwoju Miasta Siedlce panowała niesamowita atmosfera. Dało się odczuć ducha rywalizacji, bo stawka nie byle jaka – tytuł Mistrza Polski. Niemniej zawody nie przysłoniły tego co najważniejsze, czyli radości i – jak to podkreślił jeden z uczestników – tego, że jesteśmy tu razem i dla siebie. I faktycznie tę czystą radość było widać. Trzeba jednak powiedzieć, że zorganizowanie mistrzostw wcale nie było łatwe. Jak powiedziała Ilona Trojnar – przygotowania trwały długo, bo zaczęły się już w marcu, kiedy siedlecka drużyna zdobyła mistrzostwo.

W tym roku tytuł mistrza diecezja siedlecka musiała niestety oddać innej drużynie, ale tylko w kategorii mężczyzn. Przejęła go Archidiecezja Częstochowska, zostawiając za sobą diec. siedlecką – parafia w Okrzei i diec. zamojsko-lubaczowską. Wśród dziewcząt najlepsze były zawodniczki z parafii Gończyce z diec. siedleckiej, zaraz po nich siatkarki z Trzebieszowa, również z diec. siedleckiej, a trzecie miejsce należało do dziewcząt z diecezji rzeszowskiej.

W tenisie stołowym trwały równie zacięte boje. Najlepsza w kategorii dziewcząt ze szkół średnich okazała się Paulina Montewka z Siedlec, a w kategorii open kobiet – Agnieszka Świta z diec. zamojsko-lubaczowskiej. Wśród chłopców w wieku gimnazjalnym najlepszy był Piotr Cierpiał z Archidiecezji Częstochowskiej, natomiast w kategorii liceum wszystkich pokonał Adrian Klecha również z Archidiecezji Częstochowskiej, a w kategorii open mężczyzn zwycięzcą został Szymon Litwin z diec. zamojsko-lubaczowskiej. Nagrody zwycięzcom wręczyli ks. bp Zbigniew Kiernikowski oraz Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec, którzy wyraźnie cieszyli się obecności młodych sportowców.

Organizatorami mistrzostw było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Uczniowsko- Parafialny Klub Sportowy „Barka”. Zawody dobiegły końca, ale emocje i wspomnienia zostały. Miejmy nadzieję, że przyszłoroczne zmagania sportowe również będą należeć do udanych.

Numer: 6 (801) 2013   Autor: Kamila Jachimczyk



Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *