Gminne pierwszaki

Mińskiej gminie chyba nie grozi demograficzna susza, czego przykładem może być obwód szkoły w Niedziałce.Tam do klasy I SP przyszło w tym roku 22 uczniów w rozkładzie płciowym 12:10 na korzyść chłopców. Wszyscy w miniony piątek stali się pełnoprawnymi uczniami.

Niedziałka popisów

Budynek szkoły powoli przestaje straszyć brakiem zieleni, a obok sali sportowej kusi wiecznie zielona darń Orlika. To niewątpliwie zasługa dyrektor Krystyny Gmur, która od 6 lat zarządza placówką. Nie było łatwo, bo po pierwsze – obca, a do tego zastała skłóconych nauczycieli po rozstaniu z poprzednikiem, który wpadł w niełaskę władz gminy. Sprawa zresztą do dzisiaj nie jest do końca rozstrzygnięta, choć wiadomo, że Gmurowa w Starej Niedziałce ma pewny etat do końca konkursowej kadencji. Ostatnio szkołę spotkał zaszczyt prasowy, czyli wyróżnienie dla wydawanego tam czasopisma „Szkolne Nowinki”.

Motywuje więc, jak może i marzy, by wreszcie ustąpiły akty wandalizmu i ostatni rocznik gimnazjalistów z Janowa. Na szczęście mają kamery śledcze, więc poznanie sprawców jest kwestią czasu. Gorzej z rodzicami, którzy nie mają pojęcia, do czego są zdolne ich rozpieszczone lub pozbawione kontroli latorośle.

Pierwszaki nie mają wychowawczych problemów, a kłopoty logopedyczne. Nie wszystkie seplenią (przez – jak się usprawiedliwiali – brak zębów), jednak goście i starszaki pilnie śledzili ich popisy prowadzące do ślubowania i pasowania. Tańczyli więc i śpiewali, recytując solo dopasowane do sytuacji rymowanki. Pomagała im w tym wychowawczyni Barbara Rońda.

Czekali też na gratulacje i prezenty – nieoczekiwane kredki od wicestarosty Krzysztofa Płochockiego oraz spodziewane batoniki i inne słodycze od rodziców.

Niedziałka jest wciąż największą szkoła w mińskiej gminie i do tego – jak twierdzi wójt Piechoski – jedną z ładniejszych. Można z taką opinią dyskutować, jednak nie z władzą, która mieszka w niedziałkowskim obwodzie szkolnym.

Pierwszaki Niedziałki - 2012

Bartosz Abramowski, Adrian Butkiewicz, Maciej Czerwiński, Natalia Dębowska, Katarzyna Felczyk, Katarzyna Filipiec, Albert Gielo, Marcin Jackiewicz, Urszula Kolaszt, Mikołaj Krusiewicz, Natalia Kwaśniewska, Krystian Krypski, Jakub Makowski, Jakub Michalczyk, Natalia Michalczyk, Andżelika Mirosz, Jakub Ołdak, Julia Skalska, Olimpia Tarczyńska, Gerard Tarczyński, Sebastian Zagórski i Beata Zaperty.

Numer: 43 (786) 2012 Autor: J. Zbigniew PiątkowskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *