Mińsk MazowieckiTydzień w ekonomie

Miński Ekonom czyli zespół szkół z liceami i technikami nie musi zbytnio zabiegać o narybek, ale dyrektor Elżbieta Wieczorek widocznie wyznaje zasadę, że najlepsza promocja wychodzi w czasie prosperity, czyli wtedy, gdy wszystko wychodzi. Oczywiście co najlepsze i zawodowe. Właśnie temu służył tydzień zawodowca, by zainspirować młodych ludzi do świadomego wyboru szkoły i ścieżki rozwoju. Także tej artystycznej...

Artyzm zawodowy

Akcję koordynowali nauczyciele przedmiotów zawodowych, którzy prowadzili zajęcia otwarte i warsztaty dla gimnazjalistów. Codziennie prezentowali inny zawód.


I tak w poniedziałek ekonomiści zaproponowali ciekawe lekcje tematyczne z zakresu przedsiębiorczości, ochrony danych osobowych oraz liczne konkursy dla gimnazjalistów.

We wtorek logistycy przygotowali dla uczniów niespodziankę, czyli turniej z pytaniem – Czy wy wiecie, co się plecie na palecie? D odatkowo w r amach k ultury bezpieczeństwa w ruchu drogowym logistycy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej dotyczącej auto- -asertywności, czyli nigdy nie prowadzę pod wpływem... pasażerów.

W czwartek planowali z gimnazjalistami przyszłość, bo wybór szkoły zawodowej wpływa na dalsze losy. Szkoła w tym dniu zorganizowała również test-zabawę wiedzy ekonomicznej, którego laureatami zostali uczniowie z GM w Kałuszynie – Olga Klukowska, Natalia Witon i Bartosz Kobylski.

W piątek zaś wszyscy ćwiczyli motywację i siłę charakteru, które miały być kluczem do sukcesu.

A co w środę? Właśnie środa celowo pominięta, była najwyrazistsza w przesłaniu, bo dotyczyła naboru do liceum plastycznego. Był więc konkurs – oczywiście plastyczny pokazujący urodę ziemi mińskiej, a szczególnie Mińska Mazowieckiego w czterech porach roku. Jego celem była promocja utalentowanej plastycznie młodzieży szkół gimnazjalnych i mobilizowanie jej do poszukiwania i utrwalania piękna stolicy powiatu.

W tym dniu obchodzony był również dzień plastyka, więc uroczystość poprowadziła plastyczka Dominika Kosińska uczennica klasy II p z Cezarym Radzimińskim.

A do konkursu zgłoszono 65 prac z 14 gimnazjów powiatu mińskiego i Węgrowa. Właśnie węgrowianka Kinga Salach wygrała plastyczne zmagania mostkiem zakochanych w mińskim parku, choć nie zobaczyła kłódek na balustradzie, a drugi Bartosz Myrcha z gimnazjum Macierzanki zdobył uznanie za fronton pałacu Dernałowiczów.

Plastyczny brąz przypadł Wienczesławowi Gieorgievowi ze szkoły w Zamieniu za jesienny pałac od stawu oraz Wioletcie Górskiej z GM w Kałuszynie z mińską wieżę ciśnień.

Jury wyróżniło 9 prac, a wśród nich dyplom odebrała Zuzanna Kuć i Martyna Chróst z GiLO, Paulina Zwierz i Natalia Szuba ze szkoły w Zamieniu, Katarzyna Goławska i Wiktoria Głąbska z GM-3 w Mińsku, Oktawian Nogaj z GM-1 w Mińsku Mazowieckim oraz Wiktoria Warchoł i Anna Maria Borowa z Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie.

Rozdanie nagród połączyli nie tylko z wystawą prac uczniów, ale także koncertem w połowie po polsku. Śpiewała Patrycja Wróbel przy akompaniamencie Bartłomieja Bylaka.

Dyrektor Elżbieta Wieczorek pogratulowała uczniom osiągnięć artystycznych, którym zaproponowała udział w otwartych zajęciach artystycznych w pracowni rzeźby oraz projektowania.

Łącznie w czasie Tygodnia Zawodowca szkołę odwiedziło około 170 uczniów z gimnazjów miejskich i powiatu mińskiego, którzy zapoznali się plastyczną i ekonomiczną ofertą szkoły. By przyszli najlepsi, którym niestraszne będą olimpiady.

Numer: 14 (965) 2016   Autor: J. Zbigniew Piątkowski





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *