SiennicaSiennica obco-śpiewana

Dwudziesty pierwszy raz gościnne mury Zespołu Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy rozbrzmiewały śpiewem w językach innych niż ojczysty. W tym roku konkurs piosenki obcojęzycznej gościł 58 uczestników wraz z opiekunami i akompaniatorami. Wszyscy uczą się w szkołach naszego powiatu i coraz bardziej lubią śpiewać po rosyjsku...

Oczko językowe

Siennica obco-śpiewana / Oczko językowe

Wyśpiewali 31 piosenek w języku angielskim, 16 po rosyjsku, 5 po niemiecku, po 2 po włosku i hiszpańsku, po jednej po francusku i japońsku. W sumie wystąpiło 9 uczniów ze szkół podstawowych, 32 gimnazjalistów i 16 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych. Jury w składzie Wojciech Karaś (przewodniczący), Magdalena Pokora, Magdalena Zygnerska, siostra Magdalena Flor i Ryszard Łubkowski (jeden z pomysłodawców konkursu), po przesłuchaniach wyłoniło zwycięzców, którzy o zajętych przez siebie miejscach dowiedzieli się dopiero następnego dnia, czyli podczas gali laureatów. Spośród nich zgromadzona publiczność wybrała swojego ulubieńca. W tym roku pluszak powędrował do Mateusza Miszczaka.
Poziom wykonań był bardzo wysoki, czego najlepszym dowodem jest nagrodzenie dwóch gimnazjalistek pierwszym miejscem. Ale po kolei… Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Julia Dróżdż (Grzebowilk), drugie – Dominika Dmowska (Kałuszyn), trzecie – Marta Nina Król (Stojadła). Wśród gimnazjalistów tryumfowały Aleksandra Szczerbowska (Macierzanka) i Paulina Mogielska (GM-2), na drugim miejscu znalazła się Magdalena Nogańska (SM Yamaha), trzecie wyśpiewała Marta Szuba (Salezjanie). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych jury najwyżej oceniło występ Alicji Wincenciuk (ZSE), na drugim miejscu znalazła się Barbara Majewska (Salezjanie), a na trzecim Jarosław Nowak (ZSE). Dzięki licznym sponsorom (Starostwo Powiatowe, Gmina Siennica, SJO, Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowanków Siennickich Szkół, Bank Spółdzielczy, Spółdzielczy Zakład Usług Technicznych SK ROPOL, Firma Metal Trans i Rada Rodziców) komisja mogła obdarować wyróżnieniami jeszcze kilka osób. Są to: Julia Koszel, Julia Rodzoch, Weronika Chmielewska, Alicja Chodorska, Klaudia Janczak, Marta Zwierz, Barbara Frącz, Mateusz Miszczak i Tomasz Osica.
Oczkowy konkurs piosenki obcojęzycznej objęty został honorowym patronatem marszałka województwa mazowieckiego, kuratora oświaty, starosty mińskiego i wójta gminy Siennica. Opieką medialną służyły Tygodnik i TV Co słychać?
Każdy uczestnik, jak wielokrotnie podkreślano, jest zwycięzcą, gdyż już samo wystąpienie przed publicznością, zaśpiewnie w języku obcym i poddanie się ocenie jury jest nie lada wyzwaniem. Jednak nie każdy werdykt komisji przyjmuje z pokorą. Mimo tego i bez względu na werdykt jury, chce spróbować swoich sił w następnym. Miło jest popatrzeć na młodych ludzi szczerze cieszących się z sukcesu swoich koleżanki i kolegów. Wzruszają łzy Basi Frącz, która z przykrością stwierdziła, że to już jej ostatni z czterech konkursów, gdyż jest tegoroczną maturzystką i już nie będzie dla niej kategorii w przyszłym roku… Należy zwrócić uwagę na jeszcze jedno: mimo popularności języka angielskiego i jego powszechności wśród najstarszej części uczestników najlepiej zaprezentował się język rosyjski. Czyżby młodzież odkryła jego zalety – melodyjność i łatwość przekazu?

Numer: 11 (962) 2016   Autor: Anna JackowskaKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *