I edycja turnieju w futsalu o puchar dyrektora mińskiego ZSZ-2 już za nami. Rywalizowano w kategoriach wiekowych U-10 i U-12. W sumie wystartowało 13 drużyn, co dało liczbę 130 młodych adeptów piłki nożnej. W obu kategoriach wiekowych strzelono 126 bramek. Rozegrano 32 mecze, co przy tej liczbie strzelonych bramek daje średnią blisko 4 bramek na mecz.

Futsal w Mechaniku

W kategorii do lat 12 zwyciężyła Korona Jadów I, za którą uplasowali się przedstawiciele drugiej drużyny tego klubu, zaś trzecie miejsce wywalczyła APN Mińsk Mazowiecki II. Kolejne lokaty przypadły: Unii Skierniewice, Tygrysowi Huta Mińska, SRT Halinów, SPN Mińsk Mazowiecki I oraz Respektynki Halinów. Królem strzelców został Sebastian Dąbrowski z Korony Jadów, który zdobył 7 bramek. Najlepszym bramkarzem wybrano Franciszka Mikulskiego z tej samej drużyny. Tytuł najlepszego zawodnika, a raczej zawodniczki przypadł Natalii Kondruś, która, jak motywowali swój wybór organizatorzy, zachowywała się na boisku jak prawdziwy zawodnik Ligi Futsalu. Rywalizację U-10 na pierwszym miejscu zakończyła ekipa SRT Halinów I, która wyprzedziła swoich kolegów z tej samej drużyny, jedynie oznaczonej rzymską cyfrą II. Najniższy stopień podium przypadł APN Mińsk Mazowiecki I. Najlepszym bramkarzem został zawodnik SRT Halinów Mateusz Wiśniewski. Królem strzelców wybrano również zawodnika z Halinowa. Najlepszy zawodnikiem turnieju został bramkarz Korony Jadów Tomas Kewin.

Numer: 11 (962) 2016   Autor: (łk)