SiedlceSiedlce policyjne

Styczeń jest czasem podsumowań i stawiania sobie nowych wyzwań. Okazja ku temu nadarzyła się również i siedleckim stróżom prawa, którzy w nowej już siedzibie Komendy Miejskiej spotkali się na odprawie rocznej.

Bliżej ludzi

Siedlce policyjne / Bliżej ludzi

Spotkanie miało na celu podsumowanie pracy siedleckich policjantów, a także przedstawienie planów na przyszłość. Informacją, która powinna cieszyć jest systematyczny
wzrost wykrywalności tzw. przestępstw kryminalnych, czyli o wysokim stopniu szkodliwości, a także to, że w ciągu ostatnich trzech lat liczba przestępstw zmniejszyła się o 18% - to dobry wynik.

Komendant Marek Fałdowski podkreślał jak ważna jest opinia siedlczan na temat pracy funkcjonariuszy oraz obecność tychże wśród mieszkańców. Głębszemu poznaniu potrzeb i kłopotów ludzi, a dzięki temu lepszemu ich wypełnianiu miały służyć dwie debaty zorganizowane przez policję w ubiegłym roku. Pierwsza poświęcona była bezpieczeństwu w ruchu drogowym, a druga oczekiwaniom względem służb.

Komendant Fałdowski poinformował, że w tym roku również planowane są kolejne konsultacje, ale blisko ludzi w gminach, osiedlach. Policji zależy na zwiększeniu otwartości i akceptacji społecznej na służby. Zaznaczył, że policja dąży do tego, aby funkcjonariusze mogli byli jak najbliżej ludzi, aby móc diagnozować, definiować i rozwiązywać problemy, z którymi borykają się mieszkańcy.

Wśród priorytetowych zadań znalazło się dążenie do szybkiego stawienia przestępców przed sadem. Ważne jest też zrealizowanie planu inwestycyjnego zakładającego m.in. budowę łącznika między budynkami A i B, w którym mieścić się będzie profesjonalne stanowisko oficera dyżurnego, strzelnica, sala konferencyjna oraz winda. Na odprawie obecny był komendant wojewódzki mł. insp. Rafał Batkowski, który wysoko ocenił pracę siedleckich policjantów, a trzem z nich wręczył podziękowania za pracę profilaktyczną z młodzieżą.

Ze statystyk wynika, że w mieście jest coraz bezpieczniej, niemniej policja nadal ma z czym walczyć i kogo ścigać, dlatego pamiętajmy, że strzeżonego Pan Bóg strzeże i po prostu na siebie uważajmy.

Numer: 5 (800) 2013   Autor: Kamila JachimczykKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *