SiedlceW Siedlcach

Do Siedlec zima zawitała w pełni – śniegu i mrozu nie brakuje. I bardzo dobrze, bo od 28 stycznia w całym województwie mazowieckim rozpoczęły się ferie zimowe. Miasto dla swoich uczniów przygotowało wiele atrakcji, a że pogoda dopisuje to na pewno warto z nich skorzystać.

Ferie bez nudy

W Siedlcach / Ferie bez nudy

Dla uczniów klas IV-VI ciekawą propozycją będzie udział w programie „Mistrzowie Białego Orlika”, w którym główną nagrodą jest bilet na mecz Polskiej Reprezentacji w hokeju na lodzie. Dla pozostałych lodowisko będzie czynne codziennie od 9 do 19, a w weekendy od 10 do 20. Wielbiciele łyżew będą mogli wyszaleć się na całego.

Inną formą spędzania wolnego czasu jest defendo – bardzo popularna ostatnio sztuka samoobrony. Bezpłatne zajęcia rozpoczną się już od 28 stycznia w „Elektryku”. Chętni o szczegóły mogą zapytać się pod numerem tel. 663 777 009. CKiS również przygotowało bogaty program pt. „Zimowa Akademia Talentów”. Dzieci będą mogły wziąć udział m.in. w: warsztatach teatralnych, tanecznych czy plastycznych i literackich. MOK zaprosił uczniów na „Sztukaferie”, czyli bliższe zapoznanie z tym, co uwrażliwia i ułatwia zrozumienie tego świata.

Prawdziwą gratką dla najmłodszych, ale i nie tylko, będzie cykl pt. „Ukochanych baśni czar”, na który zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna. Dzieci usłyszą, a także poczytają najbardziej znane baśnie, będą mogły uczestniczyć w zabawach interaktywnych oraz plastycznych. Specjalną ofertę dla młodych siedlczan przygotowało także Novekino Siedlce. Mimo że ferie są czasem, kiedy uczniowie z chęcią opuszczają szkolne mury, to należy pamiętać, że także tam należy szukać rozrywki. W większości siedleckich szkół zorganizowano różnego rodzaju zajęcia, które pomogą twórczo wykorzystać wolny czas. Szczegółowe informacje na ten temat oraz program wymienionych imprez znaleźć można na stronie www.siedlce.pl w zakładce ferie w mieście.

Numer: 5 (800) 2013   Autor: (opr. kj)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *