Powiat mińskiSport w powiecie

Sezon szachowy trwa w najlepsze. W niedzielę 10 stycznia zostały rozegrane II i III runda Drużynowych Mistrzostw Mazowsza w szachach. Mińska Mazowieckiego drużyna w składzie Jakub Suliborski, Maciej Kowalec, Robert Brewczyński, Jacek Jóźwik, Monika Rykała zdobyła komplet punktów.

Aktywne roszady

Sport w powiecie / Aktywne roszady

W pierwszym meczu pokonała 3:2 silną drużyną UKSz Hetman Warszawa. Drugie spotkanie z KS Laura Chylice zakończyło się zwycięstwem 3,5:1,5. Drużyna MTSz znajduje się na II miejscu z dużymi szansami na awans do II ligi. Mińszczanie (Przemysław Laszczak, Michał Zieliński, Adam Banasiak, Kacper Królak) grający w Otwartej Lidze Mazowieckiej nie pozostali gorsi i także zdobyli komplet punktów – wygrali dwa spotkania z dwoma drużynami reprezentującymi UKS Hetman Puszcza Mariańska. Po sześciu rundach miński zespół znajduje się na piątym miejscu. Dokonano też pewnych podsumowań. Wśród nich sprawdzono, kto był najaktywniejszy w turniejach wyjazdowych (nie organizowanych przez MTSz). Podstawą do naliczania punków do powyższej klasyfikacji był osiągnięty wynik punktowy pomnożony w zależności od rangi imprezy (Mistrzostwa Świata x6; Mistrzostwa Europy x5; Mistrzostwa Polski x4; Festiwale Szachowe, eliminacje do Mistrzostw Polski, Mistrzostwa województwa i turnieje wielodniowe trwające powyżej 3 dni x3; turnieje wielodniowe trwające do 3 dni x2; pozostałe turnieje x1).
Ogółem w 169 turniejach wyjazdowych wystartowało 45 zawodników, którzy zdobyli razem 2886 punktów przeliczeniowych, zaś najaktywniejsza dziesiątka to po kolei: Przemysław Laszczak, Maciej Kowalec, Pola Parol, Artur Suliborski, Kacper Królak, Jakub Suliborski, Jakub Dróżdż, Damian Koseski, Maria Zaborowska, Maciej Zaborowski oraz Arkadiusz Abramowski.

Numer: 4 (955) 2016   Autor: (łk)