StanisławówStanisławów piłkarski

Grudniowy turniej w halowej piłce nożnej to już bez wątpienia wizytówka Stanisławowa. Wysoki poziom gry przyciąga z roku na rok coraz więcej drużyn. Nie tylko z powiatu mińskiego, Warszawy i okolic czy Wołomina ale także całej Polski. Teraz było podobnie

Staśków zimowy

Stanisławów piłkarski / Staśków zimowy

Organizatorzy utworzyli pięć grup, w każdej po pięć drużyn, gdzie obowiązywał system każdy z każdym. Wychodziły po dwie najlepsze ekipy do 2 grup ćwierćfinałowych, w których grano identycznym systemem. Mecze trwały po 8 minut, jednak od półfinałów dołożono jeszcze dwie minuty.

Rozgrywki rozpoczęły się z samego rana, bo meczów do rozegrania było sporo. W zaciętej rywalizacji w grupach awans do półfinałów wywalczyły drużyny: Stankan, Old Stars, FT Stanisławów oraz Ogórki. Stankan pokonał Old Stars 1:0, zaś żeby rozstrzygnąć mecz między FT Stanisławów a Ogórkami trzeba było rzutów karnych, bo w podstawowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 1:1. Zwyciężyły Ogórki 2:0. Mecz o 3 miejsce przypadł zatem dwóm drużynom gospodarzy. Spotkanie Old Stars i FT Stanisławów zakończyło się wynikiem 2:3, zaś w finale Stankan rozgromił swoich rywali aż 5:2.

Na zawodników czekało też wiele innych nagród. Nagrodę fair play organizatorzy przekazali drużynie Walencja. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Rafał Barzyc (Stankan). Najlepszym bramkarzem został Marcin Milerski (FT Stanisławów), który w całym turnieju piłkę z siatki wyjmował jedynie 7 razy. Pretendentów do tytułu króla strzelców było trzech. Rafał Barzyc, Mariusz Rutkowski (obaj z drużyny Stankan) oraz Patryk Kielak (Old Stars). Organizatorzy zarządzili więc dodatkową serię rzutów karnych. Wygrał Patryk Kielak, który w turnieju zdobył 9 bramek.

Najwyższym wynikiem, który padł w turnieju, było 7:0 w meczu między Ogórkami a BKS Kaloryfer Białystok. Zawodnikiem, który zdobył najwięcej bramek, aż 6 w jednym meczu był Mariusz Rutkowski (Stankan). Rozegrano 74 mecze w ciągu ponad 600 minut. Na stanisławowskiej hali wystąpiło 25 drużyn, a w nich 196 zawodników. Padły 234 bramki.

Za miejsca I-IV organizatorzy przewidzieli między innymi okazałe puchary, które wywołały zachwyt nie tylko u zawodników ale i kibiców, medale, dyplomy, piłki, komplet strojów sportowych oraz koszulki.

Numer: 3 (954) 2016   Autor: (łk)