WesołaKalejdoskop sportowy

Gimnazjum 119 w Warszawie-Wesołej było miejscem szachowych zmagań ponad 550 zawodników z całego Mazowsza.

Szybka Macierzanka

Kalejdoskop sportowy / Szybka Macierzanka

Wzięli oni udział w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w szachach szybkich. Rozgrywki czteroosobowych drużyn odbywały się z tempem P’15 na dystansie 8 rund. Drużyna LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej z Mińska Mazowieckiego w składzie Olaf Kamiński, Damian Koseski, Jakub Wołosiewicz i Kamila Koseska, zajęła II miejsce w rankingu szkół ponadgimnazjalnych w szachach szybkich. W klasyfikacji indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych bardzo dobrze spisali się zawodnicy Macierzanki uzyskując wysokie lokaty. Damian Koseski wywalczył złoty medal na II szachownicy, Jakub Wołosiewicz zdobył brązowy krążek na III szachownicy, srebrny medal na IV szachownicy. Dzięki zdobyciu Wicemistrzostwa Mazowsza drużyna Macierzanki zdobyła prawo startu w Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych  w 2016 roku. Drużyna Gimnazjum z GiLOw składzie: Karol Górski, Jakub Dróżdż, Tomasz Jędrysa, Pola Parol zajęła VI miejsce w rankingu szkół gimnazjalnych w szachach szybkich. Dodatkowo bardzo dobrymi rezultatami zakończyła się klasyfikacja indywidualna szkół gimnazjalnych. Jakub Dróżdż zdobył srebrny medal na II szachownicy, a Pola Parol wywalczyła złoty krążek na IV szachownicy.

Numer: 1/2 (952/953) 2016   Autor: (łk)