CegłówCegłów świąteczny

Przedświąteczny Cegłów nabiera rumieńców muzycznych i charytatywnych. Wszystko z powodu wigilii pod chmurką, która 20 grudnia na gminnym targowisku ma się zamienić w zbiorowe kolędowanie z aukcją unikatowych bombek...

Pod gołym niebem...

Najpierw 4 grudnia spotkali się artyści, aby podpisać bombki na aukcję charytatywną. Akcja ma na celu pozyskanie środków na turnus rehabilitacyjny dla chorej na postępujący paraliż Marii Arament zamieszkałej we wsi Wiciejów. Marysia urodziła się z przepukliną przeponowo-rdzeniową, wymaga stałego leczenia i kosztownej rehabilitacji.

Aukcja bombek z podpisami m.in. Anny Osmakowicz, Maryli Rodowicz, Izabeli Skrybant, Danuty Błażejczyk, Danuty Stankiewicz, Otylii Jędrzejczak, Jolanty Kubickiej, Magdy Gessler, Aliny Suder, Liliany Urbańskiej, Bożeny Wasiucionek, Kasi Kowalskiej, Janusza Laskowskiego, Andrzeja Frajntda, Tadeusza Lempkowskiego, Macieja Orłosia, Cezarego Żaka, Piotra Polka, wójt Marcina Uchmana i św. Mikołaja odbędzie się podczas koncertu kolęd pod chmurką 20 grudnia o 16.00 na targu w Cegłowie. Kolędy i pastorałki wraz z dziećmi zaśpiewają Anna Osmakowicz i Danuta Stankiewicz. Wystąpią również miejscowe zespoły Zorza i Podciernianki.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć prezentacja świątecznych produktów regionalnych z kół gospodyń wiejskich, które przywitają przybyłych w tradycyjnych strojach ludowych przy stoiskach rozmieszczonych wokół estrady.

Na najmłodszą publiczność oczekiwać będzie z prezentami święty Mikołaj.

– Ten wspólny wigilijny wieczór połączony z zapaleniem światła betlejemskiego stanie się wspaniałą okazją do okazania serca i współczucia drugiemu człowiekowi. Zwrócenie uwagi na wartości, jakże ważne we współczesnym świecie. Wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem to zaś możliwość kultywowania wielopokoleniowej pięknej polskiej tradycji bożonarodzeniowej nierozłącznie związanej z naszą kulturą – zachęca pomysłodawczyni wieczoru Anna Osmakowicz.

To nie wszystko, bo ostatnio pomieszczenia klubu Kulturalne Zacisze zamieniły się w profesjonalne studio nagrań. Wykonawcy kolędowania pod chmurką nagrywali ścieżki wokalne kolęd i pastorałek przygotowanych na to wydarzenie. Zanim młodzi wykonawcy oraz Zorza i Podciernianki stanęli przed studyjnym mikrofonem przygotowywali się przez wiele tygodni na intensywnych warsztatach wokalnych i próbach muzycznych pod okiem wokalistki Anny Osmakowicz. Nad całością nagrań oraz stroną techniczną czuwał Leszek Gryczka - aranżer, muzyk i realizator dźwięku.

Początkowo wszyscy wykonawcy, zaczynając od najmłodszych byli bardzo stremowani i zestresowani. Większość po raz pierwszy śpiewała do mikrofonu w warunkach studyjnych. Wraz z postępem nagrań trema powoli ustępowała i nawet zaczęły pojawiać się uśmiechy i wesołe komentarze. Członkinie obu zespołów komentowały swoje wykonania jako bardzo trudną i odpowiedzialną pracę. Niektóre panie wręcz wprost stwierdziły, że nie przypuszczały jak ciężka i ogromnie mozolna jest realizacja takiego nagrania. Były pełne podziwu wobec wszystkich piosenkarzy i wokalistów. Słuchając ich płyt, koncertów czy nagrań telewizyjnych wydaje się, że tak po prostu wychodzą i śpiewają bez żadnego wysiłku. O skali trudności niech świadczy fakt rozpoczęcia realizacji nagrań ścieżek dźwiękowych o godzinie dwunastej w południe i zakończenia około pierwszej w nocy. Jednak wszyscy wykazali się ogromnym zdyscyplinowaniem, cierpliwością i dużym zaangażowaniem. Jest nadzieja, że efekty pracy całego zespołu realizującego projekt publiczność oceni przychylnie i ciepło i że uda się sfinalizować wydanie płyty okolicznościowej.

PS. Także w niedzielę 20 grudnia o 16.00 wigilię pod gołym niebem urządza GCK w Mrozach.

Numer: 51/52 (950/951) 2015   Autor: J. Zbigniew Piątkowski





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *