StanisławówStanisławów sportów walki

Wspaniale zakończyli sportowe starty w roku 2015 zawodnicy Tang Soo Do Ronin Stanisławów działający pod przewodnictwem trenerów Jacka Keslera i Damian Buczka. Doskonale przygotowani, pewni swych umiejętności doskonale się zaprezentowali na Mistrzostwach Polski Nowoczesnych Sztuk Walki Silesian Samurai w Radlinie

Złoty tuzin

Stanisławów sportów walki / Złoty tuzin

Zjawiło się tam 150 zawodników z polskich klubów. Rywalizując w konkurencjach walk semi-contact, soft stick fight, break special technics i kata wywalczyli aż 21 medali, z czego większość, czyli 12 stanowiły te koloru złotego, 5 było srebrnych, a 4 brązowe. Największy sukces to występ 16-letniego Adriana Laskowskiego, który zdobył aż 3 turniejowe złota. Adrian zdobył również tytuł The Best Fighting i wyróżnienie w postaci pamiątkowej patery z takim napisem, która jest już trzecią w jego kolekcji. Po trzy medale, po jednym złotym i dwóch srebrnych zdobyli również Szymon Szulc i Kamil Pasik. Natomiast młodszy z braci Pasików, Mateusz może pochwalić się aż 4 turniejowymi krążkami: dwoma złotymi i dwoma brązami. Dwa tytuły mistrza Polski, a tym samym złote medale przypadły Dominikowi Kaimowi. Złota przypadły też w udziale Adrianowi Suchockiemu i trenerom Jackowi Keslerowi i Damianowi Buczkowi. Srebro zdobyła debiutująca Martyna Woch, a dwa brązy dołożyli jeszcze Cezary Wieczorek i najmłodszy zawodnik, zaledwie 8-letni Ernest Suchocki. Trochę doświadczenia, a może też i łutu szczęścia zabrakło pozostałym zawodnikom. Poza tym niektórzy dopiero pierwszy raz byli na zawodach o tak poważnej randze, co zaowocowało sporym stresem, który też ma znaczenie.

Numer: 51/52 (950/951) 2015   Autor: (łk)