Dębe WielkieDębska gala sportu 2013

Jak docenić sportową aktywność w gminie? Sposób znalazł wójt Kalinowski, organizując galę sportu z kapitułą, nominacjami, statuetkami i oprawą artystyczną. Zabrakło tylko fanfar i można galę puszczać w publicznej TV, by wywiązała się z nałożonej prawem misji społecznej. Puścimy wszystko w naszej prywatnej CsTV, bo my misję czujemy tam, gdzie pachnie aktywnością.

Smugi aktywne

Dębska gala sportu 2013 / Smugi aktywne

Galę w sali sportowej podstawówki przygotowali uczniowie gminnego gimnazjum pod czujnym okiem opiekunek samorządu uczniowskiego – Joanny Lipińskiej, Marty Samoder i Martyny Chacińskiej-Pawlak.

Już na początku nieźle prezentowali się prowadzący uroczystość Kinga Grala i Łukasz Sieradzan, a do ich poziomu nawiązywali gimnazjalni trefnisie, czyli grupa kabaretowo-wokalna pokazująca m.in. przewagę kibiców nad trenerami i sportowcami oraz naszych siatkarek nad Niemkami.

I tak piosenkę kibica wyśpiewali Kinga Bylinka, Wioletta Truszewska, Magdalena Gocman, Monika Cacko, Sebastian Koźluk, Mateusz Laskus, Mateusz Majszyk, Bartłomiej Kozłowski, Damian Murach, Karol Zbrożek oraz Maciej Sołtysiuk.

Zaraz po nich władzę nad sceną przejął trener Biedronka i jego piłkarze, czyli Piotr
Woźnica, Grzegorz Miros, Mateusz Laskus, Jakub Kuczkowski i Mateusz Ostrowski. W drugim skeczu – też o trenerze, ale niemieckich siatkarek wystąpił Sebastian Koźluk z Kingą Bylinką, Mateuszem Ostrowskim, Maciejem Sołtysiukiem, Damianem Murachem i Karolem Zbrożkiem. Z finałową piosenką o futbolu Maryli Rodowicz dała sobie radę Kinga Grala z cheerleaderkami Anety Kośmider.

Skąd taki program? Oczywiście z internetowych baz kabaretowych, które wyśledzili uczniowie, a do potrzeb gali przystosowała Joanna Lipińska z Martą Samoder.

Jak gala sportu, to nominacje i nagrody. I tak specjalną statuetkę za całokształt działań na rzecz rozwoju sportu otrzymał Henryk Smuga, na którym przez wiele lat stał i do dziś stoi futbol w gminie, a szczególnie w Rudzie. To tam wójt Kalinowski wybudował kompleks boisk, a budynek obok nich przekazał we władanie Wrzosowiankom. Teraz, jak się chwalił wobec dyrektora Krusiewicza i radnego Celeja, buduje halę sportową przy budynku gimnazjum za ponad 4 miliony złotych, z których 1,2 mln to zasiłek od Mazowsza.

Goście też nie żałowali pochwał, a dyrektor Rek zauważył, że szóste miejsca gminnych szkół w powiecie to już duże osiągnięcie młodzieży trenującej bez sali. Co więc będzie od listopada 2013 roku po otwarciu kompleksu sportowego?

Na razie kapituła wybrała najlepszych sportowców. W podstawówkach wygrał Andrzej Walasek z SP w Rudzie, nagrodę II stopnia otrzymała Izabela Wiercioch z SP w Cygance, a na brąz oceniono Aleksandrę Sasin i Wiktorię Głuchowską z SP w Rudzie.

Najlepiej rokująca zawodniczka to Julia Saganowska z SP w Dębem Wielkim Wielkim, a najlepszą drużyną zostały dębskie piłkarki – Patrycja Mikulska, Izabela Czumaj, Magda Przybyłowska, Ilona Rawska, Maria Siporska, Aleksandra Kowalczyk, Marta Piekarska, Weronika Gańko, Natalia Sobiecka, Maryla Domańska i Weronika Tkaczyk.

Wśród gimnazjalistów najlepszą sportsmenką została Małgorzata Pyrek, a najlepiej rokuje Marta Nowicka. Drużynowo wygrała sztafeta dziewcząt 4x100 m, czyli Weronika Krawczyk, Patrycja Książek, Małgorzata Pyrek i Martyna Majszyk.

A w kategorii open? Wygrał ją Konrad Mikita z Akademii Sztuk Walki, a za nim Weronika Berdyńska i Katarzyna Mazurowska – również z ASW.

Najlepiej rokuje kolarz Kacper Ostrowski z V-MAXu, laury trenerskie zdobył Dawid Matwiej, a wśród drużyn nominowano siatkarzy, piłkarzy halowych i trawiastych. Wygrał zaś dębski Płomień za awans do futbolowej okręgówki. Wszystko dzięki piłkarzom jak Mateusz Wojda, Radosław Malesa, Rafał Grzenda, Daniel Głuchowski, Michał Kukawski, Kamil Dróżdż, Mariusz Wójcik, Rafał Sikorski, Grzegorz Siporski, Jarosław Siporski, Łukasz Kukawskii Mateusz Kowalczyk.

Dostało się też nauczycielom, wśród których rywalizację wygrała Agata Mika-Orłowska z dębskiego gimnazjum. Zwieńczeniem gali był słodki poczęstunek i
rozmowy nie tylko o sporcie. Dla wielu jest on sednem życia, a innym służy jako lina do kariery. Także politycznej.

Numer: 4 (799) 2013   Autor: J. Zbigniew Piątkowski





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *