Zespół Szkół w Stojadłach był gospodarzem 5 edycji cyklu turniejów warcabowych w ramach Grand Prix Mazowsza 2015.

Diagram na planszy

Uczestnicy turnieju startowali podzieleni na kategorie wiekowe na dystansie 7 rund kategorii open oraz 9 rund w pozostałych. W najmłodszej kategorii udział wzięło 59 zawodniczek i zawodników. Zwyciężył Kamil Kwiatkowski, a druga była Julia Chalaba. Oboje z klubu Struga Marki. Trzecie miejsce zajął natomiast zawodnik MKS Mazovia Mateusz Pióro. W kategorii do lat 13 wystartowało w sumie 24 zawodników i zawodniczek. Najlepszy okazał się Jakub Broma – reprezentant Strugi Marki. Kolejne lokaty zajęli zawodnicy Mazovii – Ludwika Moczulska oraz Jakub Santorek. Do rywalizacji open podeszło 13 graczy. Najwyższe miejsce na podium wywalczył Marcin Grzesiak (Struga), niżej uplasował się Marcin Wocial (GKS Diagram z Mińska), zaś trzeci był Paweł Suchecki (Struga). Nad prawidłowym przebiegiem sportowej rywalizacji czuwała Edyta Suchecka – sędzia główny turnieju. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni medalami oraz dyplomami. Wręczali je przewodnicząca Rady Gminy Mińsk Mazowiecki Jolanta Bąk, dyrektor ZS w Stojadłach Anna Przybysz oraz prezes GKS Diagram Grzegorz Kulma. Zorganizowanie 5 edycji cieszącego się uznaniem turnieju możliwe było dzięki znakomitejwspółpracy KS Struga Marki z GKS Diagram, którego działacze – Iwona Biaduń, Stefan Czajkowski oraz prezes Grzegorz Kulma wnieśli duży wkład w organizację

Numer: 45 (944) 2015   Autor: (łk)