W sali MOSiR przy ul. Sportowej 1 w Mińsku rozegrano Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Mińska Mazowieckiego w warcabach 64-polowych.

Pionki elementarne

Z pięciu zaproszonych szkół do rozgrywek przystąpiły trzy z terenu miasta, których reprezentanci – 24 osoby, zmagali się w turnieju indywidualnym. W rywalizacji uczniów klas I zwyciężyli Maja Wasilewska (SP-1) i Krzysztof Czyżkowski (SP-1), w roczniku wyższym swoich rywali ograli Natalia Pawluk (SP-1) oraz Maksymilian Stolarczyk (SP-5). Spośród reprezentantów klas III najlepsi okazali się Maja Karwowska (SP-5) i Mateusz Pióro (SP-1). Rywalizację w klasach IV wygrali Angelika Santorek (SP-5) i Łukasz Jędrasik (SP-5), w klasie wyższej pierwsze miejsca zajęli Magdalena Padzik (SP-5) i Igor Bezłada (SP-5), zaś w najstarszym roczniku zwyciężyli Gabriela Ostolska (SP-5) oraz Jakub Santorek (SP-5). Wszyscy zawodnicy walczyli również o tytuł najlepszej szkoły, którą w tym roku, po raz kolejny z rzędu okazała się być Piątka, zaraz przed ZSM-1 oraz Dwójką. Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział. Miłym akcentem mistrzostw okazał się słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów. MOSiR składa serdeczne podziękowania Panu Łukaszowi Kosobudzkiemu – sędziemu głównemu zawodów, który z ramienia MKS Mazovia z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem propaguje tę dyscyplinę sportu. Przed szkołami teraz półroczny okres przygotowań do następnych Mistrzostw, tym razem 100-polowych, które odbędą się już w marcu 2016 roku.

Numer: 45 (944) 2015   Autor: (łk)