Powiat mińskiPowiat miński sportowy

Na spotkaniu z udziałem starosty Antoniego Jana Tarczyńskiego Zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego przedstawił wyniki rywalizacji szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu mińskiego w sezonie sportowym 2014/2015

Szkolne sumy

Powiat miński sportowy / Szkolne sumy

Ogłoszeniu wyników towarzyszyło wręczenie pucharów wyróżniającym się zawodnikom oraz szkołom, a także podziękowań dla nauczycieli, którzy wspierali uczniów na drodze do sukcesu. Przedstawiona klasyfikacja szkół opierała się na sumie punktów, które przyznawano w zależności do zajmowanych przez uczniów miejsc w rywalizacji szkół w powiecie.

Najlepszą wśród podstawówek, które współzawodniczyły w powiatowych turniejach, okazała się mińska SP-2. Trochę mniej miała Piątka, zaś Szóstka, która była trzecia, odstawała od nich. 5 miejsce zajęła najlepsza szkoła spoza miasta, czyli Stara Niedziałka.

Także w kategorii gimnazjów całe podium przypadło mińskim placówkom. Wszystkich zdeklasowało GM-1, zaś następne w kolejności GM-2 i GM-3 osiągnęły podobną liczbę punktów. Piątą lokatę wywalczyło gimnazjum w Dębem Wielkim Wielkim.

Szkoły ponadgimnazjalne zostały sklasyfikowane z podziałem na płeć. Wśród dziewcząt najlepszy był Ekonom, zaś Budowlanka i Chemik wywalczyły ex aequo drugą lokatę. Następne były LO w Mrozach, ZSA, Macierzanka, Mechanik, Salezjanie oraz ZS w Siennicy. Najlepsi pośród chłopców okazali się uczniowie Budowlanki, drudzy byli reprezentanci Mechanika, a trzeci Chemika. Kolejne miejsca zajęły Mrozy, Ekonom, ZSA, Siennica, Macierzanka, ZS w Sulejówku oraz Salezjanie.

Zaprezentowano także miejsce, jakie nasze szkoły zajęły w XVII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Nie są one imponujące. Pośród 248 podstawówek 33 miejsce zajęła SP w Mariance, 64 lokatę wywalczyła mińska Dwójka, a 90 ZSM-1. Sklasyfikowano także 307 gimnazjów, wśród których 13 pozycja przypadła mińskiemu GM-1, 61 miejsce wywalczyli uczniowie gimnazjum przy Pięknej, a 126 reprezentanci gimnazjalnej Dwójki.

Dzięki rezultatom osiągniętym przez szkoły powiat miński znalazł się na dobrym 13 miejscu na 43 możliwe. Podium zajęły duże miasta – Warszawa, Radom i Płock. Przed Mińskiem uplasowały się też między innymi Siedlce i Wołomin, zaś za nim znalazł się chociażby Garwolin, Otwock czy Węgrów.

Numer: 45 (944) 2015   Autor: (łk)