Wzięli i napisali

Za oknem już jesień i niskie temperatury, ale jeszcze parę tygodni temu w Polsce utrzymywały się przez długi okres upały. Susza, jaka powstała w wyniku wysokich temperatur i braku opadów, ma swoje długoterminowe konsekwencje. Polskie rolnictwo stanęło w obliczu gigantycznych problemów.

Kupuję, więc pomagam

Wzięli i napisali / Kupuję, więc pomagam

Wiele gospodarstw rolnych już teraz walczy nie o zarobki, a o przetrwanie. Komisja Europejska pozostawiła problem suszy polskim władzom. Według prognoz rządowych właściciele gospodarstw rolnych mogą liczyć na niewiele ponad 400 milionów złotych pomocy. Jednak rzeczywiste tegoroczne straty w połączeniu z zasadniczymi ubytkami w dochodach przyszłorocznych szacuje się na kwotę aż 5 miliardów złotych. Załamanie na rynku upraw niestety staje się także przyczyną kryzysu hodowlanego. Niewystarczające zapasy paszy zmuszają hodowców do zmniejszania liczebności zwierząt. Rolnicy znaleźli się w sytuacji podbramkowej, którą z pewnością po raz kolejny wykorzystają pośrednicy, dyktując upokarzające ceny skupu.

Naprzeciw temu problemowi wyszła z inicjatywą Fundacja Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA, organizując akcję pomocy rolnikom. Akcja ma na celu uświadomienie społeczeństwu, że zakupy na targowisku oznaczają pomoc producentom rolnym w obliczu klęski tegorocznej suszy.

Kupując na targowisku pomagasz rodzimym rolnikom w obliczu klęski suszy! W swojej okolicy
z pewnością znajdziesz targowisko z owocowo-warzywnymi skarbami naszego kraju – przekonują przedstawiciele fundacji.

Numer: 44 (943) 2015Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *