Mińsk MazowieckiMińsk Mazowiecki sportów walki

W Motherwell w Szkocji zorganizowano XXX Mistrzostwa Świata Europy Seniorów i XXI Mistrzostwa Europy Juniorów w taekwon-do ITF. W zawodach wzięło udział 520 zawodników z 23 krajów - w tym reprezentacja narodowa Polski, a w niej mińszczanie

Mińscy dominatorzy

Mińsk Mazowiecki sportów walki / Mińscy dominatorzy

Reprezentacja Polski potwierdziła swoją dominującą pozycję w Europie przywożąc z mistrzostw 52 medale - 21 złotych, 12 srebrnych i 19 brązowych. Zajęli oni 1 miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej - wyprzedzając reprezentacje Norwegii i Włoch.

Wśród kadrowiczów reprezentujących nasz kraj znalazło się pięcioro mińszczan: Karol Łuniewski II DAN. Mateusz Zgódka I DAN, Michalina Mikulska I DAN, Natalia Piórkowska I DAN i Marta Krajewska I DAN. Spisali się oni znakomicie zdobywając 7 medali.

Karol Łuniewski wraz z kolegami z drużyny zdobył Mistrzostwo Europy w kategorii juniorów w konkurencjach układów formalnych oraz testów siły, a także srebrny medal w konkurencji technik specjalnych i brązowy medal w konkurencji walk. W drodze po drużynowe złoto w konkurencji układów formalnych pokonali po kolei drużyny Włoch i Norwegii, a w konkurencji testów siły wyprzedzili bezpośrednio reprezentacje Rumunii, Finlandii. Natalia Piórkowska wraz z koleżankami z drużyny zdobyła mistrzostwo juniorów w walkach pokonując drużyny Włoch i Irlandii, a w finale Norwegii.

Indywidualne wyniki też są godne odnotowania. Karol Łuniewski zdobył brązowy medal w walkach juniorów w kategorii do 75 kg. Michalina Mikulska i Natalia Piórkowska wywalczyły natomiast brązowy medal w konkurencji walk tradycyjnych.

Drużyny juniorów reprezentacji Polski, w której wystąpił Karol i Natalia, zostały najlepszymi drużynami mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej.

Numer: 44 (943) 2015   Autor: (łk)