Niebezpieczne rewiry

W ubiegłym roku w powiecie mińskim oszustom dwukrotnie udało się oszukać starsze osoby i pod legendą pomocy rodzinie w trudnej sytuacji wyłudzić znaczne kwoty pieniędzy...

Krewni atakują

Niebezpieczne rewiry / Krewni atakują

W pierwszych dniach tego roku oszuści metodą „na krewniaka” znowu dali o sobie znać. Tym razem ich celem stała się 84-letnia mieszkanka halinowskiej gminy. Do staruszki zadzwoniła „kuzynka”, prosząc o finansowe wsparcie. Staruszkę udało się przekonać. W rezultacie 84-latka przekazała znaczną sumę pieniędzy kobiecie, rzekomo wysłanej przez fikcyjną kuzynkę. O tym jednak dowiedziała się dopiero później, gdy prawdziwa kuzynka zaprzeczyła, że miałaby jakiekolwiek problemy.

W tej chwili prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie. Policjanci będą starali się zdobyć jak najwięcej informacji na temat oszustów. Na razie udało im się ustalić, że do starszej kobiety przyjechała po pieniądze kobieta w wieku około 30-35 lat,
ubrana w ciemną kurtkę z kapturem wykończonym futerkiem. Kobieta mogła być ciemnej karnacji, a w rękach trzymała ciemną torbę. Wspólniczka oszustów przyjechała nieznanym samochodem w wersji sedan w kolorze beżowym.


Policjanci apelują do starszych ludzi, bo togłównie nimi interesują się oszuści, o rozsądek i nieuleganie psychologicznej presji rozmówcyoszusta, który chce wzbudzić litość i zdobyć zaufanie swojej ofiary. Zawsze i bezwzględnie należy potwierdzić opowiedziana historie, kontaktując się z pozostałymi członkami rodziny, a często z samym potrzebującym pomocy. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń nie należy zwlekać i poprosić o pomoc stróżów prawa.

Numer: 3 (798) 2013   Autor: kppKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *